• Opis oferty
 • Wliczone
 • Uwagi
 • Opinie
 • Terminy i ceny
 • FAQ

SARRIA DO SANTIAGO

ZORGANIZOWANY WYJAZD GRUPOWY

Sarria do santiago

Trasa

DZIEŃ 1

MADRYT

Witamy w Hiszpanii! Z hali przylotów przewieziemy Państwa do hotelu, gdzie będziecie mogli odpocząć po trudach podróży oraz przygotować się na rozpoczęcie wędrówki.

DZIEŃ 2

SARRIA

Dzień rozpoczniemy od śniadania, następnie zapewnimy transport do Sarri; miasta z którego następnego dnia zaczniemy naszą pieszą wędrówkę. Po drodze zatrzymamy się w hiszpańskim mieście – Astorga (będącej częścią francuskiego szlaku do Santiago de Compostela), gdzie w ramach czasu wolnego będziecie mogli odwiedzić między innymi katedrę Santa Maria de Astorga oraz zaprojektowany przez sławnego architekta Antonia Gaudiego – Pałac Biskupów. Kolejnym przystankiem na naszym szlaku będzie galicyjska wioska – O’Cebreiro, w której warto zobaczyć tak zwane “pallozas”, czyli datowane na I-wiek celtyckie budynki ze słomianymi dachami. Bezpośrednio przed Sarrią zatrzymamy się jeszcze w VI- wiecznym klasztorze Samos który jest odwiecznym schronieniem dla pielgrzymów. Gdy dotrzemy do Sarri, będziemy mogli nacieszyć się towarzystwem innych pielgrzymów, oraz wypocząć przed wędrówką, która rozpocznie się już następnego ranka. Czekać będzie na nas obiadokolacja.

DZIEŃ 3

ETAP 1 (22 KM)

Nasz dzień rozpoczniemy od wczesnego śniadania następnie wyruszymy w drogę. W XII-wiecznym kościele Igrexa de San Salvador będziecie mogli Państwo podbić Wasz Paszport Pielgrzyma. Pamiętajcie, że stosowną pieczątkę możecie zdobyć w niemal każdym kościele bądź schronisku zlokalizowanym na trasie. Po wyjściu z miasta Sarria, ukaże się XII-wieczny most wzniesiony nad niewielkim strumykiem. Nosi on nazwę Ponte de Aspera i w całości jest stworzony z kamienia. Po mniej więcej godzinie marszu miniemy niewielkie miasto Barbadelo, a kilka kilometrów dalej ujrzymy sławny znak, który wskazuje, że do Santiago de Compostela pozostało jedynie 100 kilometrów. Dalsza droga do Portomarin prowadzi nad zbiornikiem, który został utworzony w 1960 roku w celu zasilania całego regionu w energię elektryczną. Jest ona pozyskiwana z wód najdłuższej rzeki w całej Galicji – rzeki Miño. Dzień zakończymy w mieście o nazwie Portomarin, gdzie będziemy mogli podziwiać m.in. kościół Igrexa de San Nicolas, który pełnił niegdyś rolę fortecy.

DZIEŃ 4

ETAP 2 (24,5 KM)

Kolejny nasz dzień to nieco dłuższa wędrówka – cały trud w pełni wynagrodzą nam jednak wspaniałe dęby i eukaliptusy spotkane na szlaku. Na samym początku miniemy miejscowości; Gonzar i Castromaior, po przejściu których naszym oczom ukaże się Castro de Castromaior – osada pochodząca z epoki żelaza. Ważnym punktem na trasie okaże się również krzyż Cruceiro de Lameiros z 1670 roku. Ma on duże znaczenie symboliczne – poszczególne części krzyża ukazują młot, gwoździe, kolce i czaszkę i symbolizują śmierć Jezusa Chrystusa. Następnie dotrzemy do Palas de Rei miasteczka w którym spędzimy kolejną noc. Będziecie mieć Państwo możliwość zobaczenia Zamku Pambre (1735r) Czekać będzie na nas *obiadokolacja, następnie udamy się na odpoczynek przed kolejnym dniem wędrówki.

DZIEŃ 5

ETAP 3 (30 KM)

Po wyjściu z Palas de Rei opuścimy prowincję Lugo i wkroczymy do prowincji La Coruña. Wiele miejsc na trasie tego dnia wygląda jak żywo wyciągnięte z epoki średniowiecza. Za przykład może uchodzić np. kościół Igrexa de Santa Maria de Leboreiro oraz XII-wieczny most Ponte Velhe Furelos. Gdy dojdziemy do miasteczka Melide, okolica zmieni się w nieco bardziej nowoczesną. W lokalnych restauracjach przygotowywane są najlepsze ośmiornice w całej Galicji, dlatego warto na chwilę się zatrzymać i spróbować tych wspaniałych dań. Miasto znajduje się zaledwie 50 km od Santiago de Compostela, a to oznacza, że za nami już połowa naszego Camino!

DZIEŃ 6

ETAP 4 (19 KM)

Przedostatni dzień obejmuje łatwiejsze do pokonania szlaki, dzięki czemu zachowamy energię na finał w katedrze Santiago de Compostela. Przez cały czas będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy pełne pól i łąk, na których rosną wspomniane dęby i eukaliptusy. Szczególnie polecane do zwiedzenia są: niewielki kościół Św. Ireny oraz święta fontanna, która została wybudowana na cześć Świętej Ireny, portugalskiej męczennicy zabitej w tym miejscu.

Dzień 7

ETAP 5 (20 KM)

Dzień siódmy to wędrówka przez łagodne i malownicze tereny. W mieście Lavacolla będziemy mogli udać się na punkt widokowy El Monte de Gozo, skąd po raz pierwszy możemy ujrzeć cel naszej podróży – katedrę Santiago de Compostela. Stamtąd jedynie chwile będą dzieliły Nas od Plaza del Obradoiro, gdzie mieści się katedra. Po dotarciu na miejsce zostaniecie poproszeni o pokazanie swojego Paszportu Pielgrzyma i zdradzenie celu wyprawy (np. duchowy bądź kulturowy). Następnie otrzymacie specjalny certyfikat poświadczający, że ukończyliście pielgrzymkę. Wraz z tłumem innych pielgrzymów, będziemy mogli zwiedzić okolice katedry i ujrzeć kadzidło Botafumeiro.

DZIEŃ 8

SANTIAGO

Jeżeli nie zdecydowaliście się na przedłużenie pobytu, możesz kontynuować swoją podróż autobusem do Madrytu. Zapewnimy transport na lotnisko i tak zakończy się wspaniała tygodniowa przygoda. Wrócicie Państwo do kraju, jako pielgrzymi Drogi Świętego Jakuba. Zabierzecie ze sobą wspaniały bagaż doświadczeń, niezapomnianych wspomnień oraz trwałych relacji. Życzymy Buen Camino!
 • Przelot w dwie strony z Warszawy
 • Własne tempo podczas wędrówki
 • Opiekun polsko/hiszpański
 • Transport bagażu pomiędzy etapami
 • 7 noclegów w schroniskach
 • 7 śniadań i 2 obiadokolacje
 • Paszport pielgrzyma i porady
 • Maksymalnie 32 uczestników
 • Możliwość uczestnictwa w codziennej mszy świętej
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • Pokoje prywatne z łazienką są dodatkowo płatne
  • Pokój 2-os.: +774,40 PLN za os.
  • Pokój 3-os.: +704,00 PLN za os.
  • Pokój 1-os.: +1.232,00 PLN za os.
 • Przelot z innego miasta jest dodatkowo płatny

Nie ma jeszcze recenzji.

Napisz pierwszą recenzję

Nazwa Wycena Początek Koniec Grupa (Min-Max) Os. Cena
 • SEZON NISKI
  sobota
  21 marca, 2020
  8 dni
  sobota
  28 marca, 2020
  1 - 32 Os.
   
  Available Seats: 32

  Dorosły ( 1 - 32 Os. ) 3.958,00 /Osoba

  - +
 • SEZON NISKI
  sobota
  25 kwietnia, 2020
  8 dni
  sobota
  2 maja, 2020
  1 - 32 Os.
   
  Available Seats: 32

  Dorosły ( 1 - 32 Os. ) 3.958,00 /Osoba

  - +
 • SEZON NISKI
  sobota
  16 maja, 2020
  8 dni
  sobota
  23 maja, 2020
  1 - 32 Os.
   
  Available Seats: 32

  Dorosły ( 1 - 32 Os. ) 3.958,00 /Osoba

  - +
 • SEZON NISKI
  sobota
  6 czerwca, 2020
  8 dni
  sobota
  13 czerwca, 2020
  1 - 32 Os.
   
  Available Seats: 32

  Dorosły ( 1 - 32 Os. ) 3.958,00 /Osoba

  - +
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  27 czerwca, 2020
  8 dni
  sobota
  4 lipca, 2020
  1 - 32 Os.
   
  Available Seats: 32

  Dorosły ( 1 - 32 Os. ) 4.200,00 /Osoba

  - +
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  22 sierpnia, 2020
  8 dni
  sobota
  29 sierpnia, 2020
  1 - 32 Os.
   
  Available Seats: 32

  Dorosły ( 1 - 32 Os. ) 4.200,00 /Osoba

  - +
 • SEZON NISKI
  sobota
  5 września, 2020
  8 dni
  sobota
  12 września, 2020
  1 - 32 Os.
   
  Available Seats: 32

  Dorosły ( 1 - 32 Os. ) 3.958,00 /Osoba

  - +
 • SEZON NISKI
  sobota
  3 października, 2020
  8 dni
  sobota
  10 października, 2020
  1 - 32 Os.
   
  Available Seats: 32

  Dorosły ( 1 - 32 Os. ) 3.958,00 /Osoba

  - +

Żadnych Szczegółów Nie Znalazłem