• Wliczone
 • Terminy i Ceny
 • Opis Oferty
 • Uwagi
 • Często Zadawane Pytania
 • Przelot w dwie strony z Warszawy
 • Transport z/do lotniska w Hiszpanii lub Portugalii
 • Wynajem rowerów wraz z niezbędnym wyposażeniem
 • Własne tempo podczas jazdy
 • Transport bagażu pomiędzy etapami
 • 7 noclegów w schroniskach
 • 7 śniadań 
 • Paszport pielgrzyma i porady
 • Możliwość uczestnictwa w codziennej mszy świętej
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • Pomoc telefoniczna przez 24h
Nazwa Wycena Początek Koniec Grupa (Min-Max) Os. Cena
 • SEZON NISKI
  sobota
  29 lutego 2020
  7 dni
  piątek
  6 marca 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON NISKI
  sobota
  14 marca 2020
  7 dni
  piątek
  20 marca 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON NISKI
  sobota
  28 marca 2020
  7 dni
  piątek
  3 kwietnia 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON NISKI
  sobota
  11 kwietnia 2020
  7 dni
  piątek
  17 kwietnia 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  25 kwietnia 2020
  7 dni
  piątek
  1 maja 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  9 maja 2020
  7 dni
  piątek
  15 maja 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  23 maja 2020
  7 dni
  piątek
  29 maja 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON NISKI
  sobota
  6 czerwca 2020
  7 dni
  piątek
  12 czerwca 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON NISKI
  sobota
  20 czerwca 2020
  7 dni
  piątek
  26 czerwca 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  4 lipca 2020
  7 dni
  piątek
  10 lipca 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  18 lipca 2020
  7 dni
  piątek
  24 lipca 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  1 sierpnia 2020
  7 dni
  piątek
  7 sierpnia 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  15 sierpnia 2020
  7 dni
  piątek
  21 sierpnia 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON WYSOKI
  sobota
  29 sierpnia 2020
  7 dni
  piątek
  4 września 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON NISKI
  sobota
  26 września 2020
  7 dni
  piątek
  2 października 2020
  1 - 999 Os.
 • SEZON NISKI
  sobota
  10 października 2020
  7 dni
  piątek
  16 października 2020
  1 - 999 Os.

PORTO DO SANTIAGO

NA ROWERZE

porto do santiago rowerem

Trasa

DZIEŃ 1

TRANSPORT Z LOTNISKA I NOCLEG W PORTO

Porto jest drugim, największym miastem w Portugalii zaraz po stolicy – Lizbonie. Jest bardzo ważnym ośrodkiem handlowym . Miasto wina, złotych plaż oraz żeglarzy. Właśnie tutaj wytwarza się najlepsze wino na świecie.

DZIEŃ 2

ETAP 1 (55 KM)

Odbiór roweru, rozpoczyna się nasza rowerowa podróż. Dzisiaj będziesz podróżował przez spokojniejsze miejscowości, ciesząc się łagodnymi wzgórzami. Podziwiając eukaliptusy oraz lasy sosnowe. Nocleg.

DZIEŃ 3

ETAP 2 (34,5 KM)

Dzisiejsza trasa jest krótsza lecz trudniejsza ponieważ będziesz musiał pokonać dwa duże wzgórza oraz przedostać się przez doliny: Neiva i Lima. Ponte de Lima jest jedną z najstarszych wiosek w Portugalii, znaleziona w 1125r , nazwa pochodzi od mostu przechodzącego przez rzekę Lima.Nocleg.

DZIEŃ 4

ETAP 3 (41,5 KM)

Z Ponte de Lima przejedziesz przez urokliwą dolinę. Najwyższy punkt wycieczki to Alto de Portela Grande. Twój wysiłek zostanie jednak wynagrodzony przez piękne zielone widoki. Następnie będziesz zjeżdżał w dolinę Coura. Czeka Cię podjazd na Alto Sao Bendo da Porta Abierta, a po zjeżdzie przekroczysz rzekę i opuścisz Portugalię, następnie wjedziesz do Galicji.

DZIEŃ 5

ETAP 4 (51 KM)

Dzisiejsza wycieczka przechodzi przez Rio Louro. Przekroczysz Tunel da Moxas , następnie czeka Cię stroma choć bardzo krótka wspinaczka. Będziesz mógł zobaczyć piękny widok na morze zanim zaczniesz zjeżdżać w dół do Redondela. Droga będzie prowadziła wzdłuż wybrzeża. Czekają Cię tam niezapomniane widoki.

DZIEŃ 6

ETAP 5 (66 KM)

Najpierw przekroczysz przez rzymski most Puente del Bargo. Wkrótce przejedziesz drogą wśród eukaliptusów oraz kasztanowców, podążając równolegle z doliną rzeki, dotrzesz do miasta które jest znane z gorących uzdrowisk. Będziesz kontynuował trasę przez Bermana i dolinę rzeczną Valga aż do miasta Padron. Będziesz coraz bliżej celu. W Santiago przejedziesz przez wąskie, brukowane uliczki, aż do Katedry. Możesz wziąć udział w tamtejszej mszy w Kościele Świętego Jakuba apostoła w Santiago de Compostela. Zobaczysz sławne kadzidło – Botafumeiro.

Dzień 7

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Wolny dzień w Santiago.

DZIEŃ 8

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Transfer na lotnisko, powrót do Polski.

 • Przelot z innego miasta jest dodatkowo płatny

Jak wyglądają pokoje prywatne?

Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Jak wyglądają schroniska i sala z łóżkami?

Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Dodatkowe Pytania

 

Przed Wyjazdem

Dlaczego warto podróżować z nami?

Ideą naszego Biura jest umożliwienie Ci przeżycia podróży przez Szlak Świętego Jakuba w sposób, który pozwoli odkryć piękno Hiszpanii i poznać jej kulturę. Chcemy aby wyprawa  dla każdego uczestnika stała się  niezapomnianym doświadczeniem. Zrobimy wszystko abyś czerpał wiele radości z pielgrzymki oraz abyś czuł się bezpiecznie i nie musiał o nic innego martwić :)
Gwarantujemy Ci każdego dnia zakwaterowanie, co wiąże się z tym że, nie ma pośpiechu w poszukiwaniu wolnego miejsca w schronisku czy pensjonacie. Nie musisz wstawać o 6 rano :) Jedyne co powinno zaprzątać Twoje myśli to w jaki sposób najlepiej wykorzystać Drogę oraz jak czerpać radość z każdego postawionego kroku. Zakwaterowania które gwarantujemy są czyste oraz wygodne.
Zapewniamy transfer bagażu dzięki czemu w trakcie wędrówki wystarczy Ci mały plecak, cała reszta będzie przewożona od jednego miejsca noclegowego do drugiego.
Jesteśmy ciągle dostępni dla Ciebie w trakcie pielgrzymki, w razie gdybyś Nas potrzebował. Jeżeli co kolwiek nieoczekiwanego stało by się w trakcie wyprawy, jesteśmy na miejscu aby Ci pomóc oraz abyś czuł się bezpiecznie i cieszył wędrówką aż do samego końca Drogi.
Wiemy także, jak ważne jest pożywne śniadanie przed wysiłkiem który czeka na każdego Pielgrzyma. Zapewnimy Ci wystarczająco dużo dobrego jedzenia. Wszystko po to abyś miał ogromną ilość energii na pokonanie wyznaczonej trasy :) . Podczas kolacji możesz spędzić niesamowity czas z innymi podróżnikami ciesząc się oraz poznając Hiszpańską kuchnię. Niezapomniane momenty oraz wymiana doświadczenia z innymi Pielgrzymami, przy jednym stole to zapewne unikatowe chwile które z pewnością długo zostaną w Twojej pamięci.
Oferujemy wycieczki w towarzystwie przewodnika mówiącego po polsku i hiszpańsku, dzięki czemu znajomość języków obcych nie jest wymagana. Przewodnicy doskonale znają szlak, dlatego służą pomocną dłonią w razie pytań i wątpliwości. Możesz także liczyć na poznanie wielu hiszpańskich zwrotów. Wędrowanie z nami stwarza możliwość poznania ludzi z Hiszpanii, a także z innych krajów, podróżujących tymi trasami.

Jaki jest idealny wiek, aby przejść Camino?

W przypadku szlaku Camino ciężko mówić o „idealnym wieku” na jego pokonanie. Po szlaku podróżują zarówno starsi, jak i młodsi. Na drodze spotkamy również całe rodziny z małymi dziećmi. Jedynym warunkiem jest kondycja fizyczna i stan zdrowotny. Dobrze jest więc kilka miesięcy przed wyruszeniem w trasę zadbać o odpowiednie przygotowanie fizyczne, tak aby nasze ciało było przygotowane na pokonanie 20-25 kilometrów dziennie przez 5 dni (Camino Pieszo) lub 50-60 kilometrów dziennie rowerem (Camino Rowerem).

Czy droga, wzdłuż której poprowadzony jest Szlak Camino jest bezpieczna?

Bezwzględnie tak. Trasę każdego roku pokonują tysiące ludzi. Rzadkie (wręcz marginalne) są przypadki kradzieży. Jedynie, na co należy uważać, to jadące samochody – chodzi o te etapy, kiedy szlak prowadzi wzdłuż szosy.

Wyjazd zorganizowany vs samodzielny

Podstawowym atutem wycieczek organizowanych przez naszą firmę jest opieka polskojęzycznego przewodnika oraz samochód wsparcia na całej trasie.
Przewodnik pozwala lepiej zrozumieć lokalną kulturę i zwyczaje. Samochód wsparcia może zostać natomiast wykorzystany do przechowania wszystkich rzeczy potrzebnych na trasie, a także w sytuacji, gdy z różnych względów nie będziesz mógł ukończyć etapu.

Jaka jest liczebność grupy?

Nasze grupy są kameralne i liczą od 4 do 32 osób. Dzięki temu możesz skupić się na zwiedzaniu, unikając tłumów!

Czy konieczne jest zwiedzanie z grupą?

Nie, każdy może podróżować we własnym tempie. Wycieczka została opracowana w taki sposób, aby zostawić Ci dużo czasu na samodzielne zwiedzanie i pokonanie dystansu bez pośpiechu. Odłączając się od grupy, na pewno nie zbłądzisz – szlak jest bardzo dobrze oznaczony. To, czy będziesz zwiedzał w grupie czy na własną rękę, zależy wyłącznie od Ciebie.

W czasie podróży

Czy przewodnik uczestniczy w marszu lub podróży rowerem?

Nie, przewodnik będzie obecny w poszczególnych punktach kontrolnych rozmieszczonych na trasie, by sprawdzić, czy czegoś nam nie potrzeba. Zadba także o to, aby wszystko było gotowe na Twoje przybycie do “albergue” (schroniska).

Czy mój bagaż zostanie przewieziony pomiędzy etapami wycieczki?

Tak, zapewniamy przewóz 1 walizki do 20 kilogramów. Bagaż musi zostać przygotowany do transportu do godziny 08:00

Czy na Camino można zabłądzić?

Na Camino trudno się zgubić. Wszystkie drogi (zarówno Szlak Północny, jak i Szlak Francuski i Szlak Portugalski) są specjalnie oznakowane. Trasę na Santiago de Compostela wyznaczają specjalne żółte strzałki (malowane często obok muszli – znaku Camino) wymalowane na kamieniach, tabliczkach, słupkach. Znaki te są umieszczane zwłaszcza w pobliżu skrzyżowań, gdzie istnieje największe ryzyko pomylenia trasy.

Co powinienem zrobić, gdy nie będę mógł ukończyć etapu?

Po pierwsze, nie martw się. W przypadku wyjazdów zorganizowanych, zapewniamy pojazd wsparcia, który przewiezie Cię do końca etapu. Jeżeli podróżujesz samodzielnie, otrzymasz od nas numer kontaktowy do lokalnej firmy taksówkowej.

Jakich dodatkowych kosztów powinienem się spodziewać?

Jedynym kosztem dodatkowym w trakcie wycieczki są posiłki w restauracjach rozlokowanych na trasie.

Czy obiad na trasie wycieczki jest wliczony w cenę wyjazdu?

Na szlaku nie przewidujemy dodatkowego posiłku. Każdy podróżuje swoim tempem, więc jeżeli chcesz, możesz skorzystać z oferty restauracji (koszt 12 euro) rozlokowanych na trasie lub zakupić kanapkę (koszt 5 euro), którą zjesz w trakcie marszu lub w czasie przerwy.

Jakie dania wchodzą w skład śniadania i obiadokolacji?

Pierwszym posiłkiem dnia jest śniadanie kontynentalne, wraz z chlebem, kawą lub herbatą, masłem i dżemem.
W ramach obiadokolacji, będziesz mógł wybrać jedno z dań lokalnej kuchni. Całość składa się z ciepłego posiłku (danie główne), deseru i napoju bezalkoholowego lub alkoholowego.
Jeśli jesteś wegetarianinem, weganem lub Twoja dieta nie może zawierać glutenu, poinformuj nas o tym przed wyjazdem, a dostosujemy posiłki do Twoich potrzeb.

Rowery

Jakie rowery znajdują się w ofercie?

Zapewniamy wynajem w pełni wyposażonych i sprawnych rowerów. Dostępne są one w wielu różnych rozmiarach, także dla dzieci, dlatego nie będziesz miał problemu, aby wybrać model najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji.
Wszystkie rowery posiadają hamulce tarczowe (zarówno w wersji hydraulicznej, jak i mechanicznej), amortyzatory oraz przerzutki wyposażone w 24 lub 27 przełożeń.

Czy mogę zabrać ze sobą swój rower?

Z uwagi na możliwość wystąpienia usterki, zalecamy skorzystanie z rowerów zapewnianych przez nas – zawsze będziemy bowiem w stanie pomóc w ewentualnych naprawach lub wymienić rower na nowy. Pamiętaj także o tym, że podczas transportu Twój rower może zostać uszkodzony, za co nie ponosimy odpowiedzialności.
Jeśli jednak nadal chcesz podróżować własnym rowerem, zadzwoń do nas, by sprawdzić, czy jest taka możliwość. Zazwyczaj w ramach wycieczek nie jesteśmy w stanie zapewnić Ci żadnych zniżek związanych z transportem roweru, ponieważ jego koszt jest wysoki.

Jakie wygląda wyposażenie rowerów?

Zapewniamy zestaw narzędziowy, litrowy bidon, kask i blokadę rowerową.

Inne

Co to jest paszport pielgrzyma?

Paszport Pielgrzyma to nic innego, jak specjalny zeszycik, do którego będziemy w trakcie naszego Camino zbierać pieczątki, stempelki z punktów naszej trasy (pieczątki dostaniemy m.in. w schroniskach, w restauracjach, gdzie będziemy się stołować, czy też w kościołach, do których zajrzymy, aby się pomodlić). Pieczątki te mają stanowić swego rodzaju świadectwo, dowód na to, że przeszliśmy określony odcinek Camino. Na podstawie tak wypełnionego paszportu, otrzymamy w Santiago de Compostela specjalne Świadectwo Ukończenia Camino (tzw. Certyfikat CAMINO).

Czym jest Świadectwo Ukończenia Camino (tzw. Certyfikat CAMINO)?

Inaczej znany jako „Compostelana”. Specjalny dokument wystawiany w języku łacińskim poświadczający, że jego właściciel przeszedł Camino.

Ile kilometrów należy przejść/przejechać, aby uzyskać Świadectwo Ukończenia Camino (tzw. Certyfikat CAMINO)?

Warunkiem otrzymania Świadectwa Ukończenia Camino (tzw. Certyfikatu CAMINO) jest przejście minimum 100 kilometrów bądź przejechanie 200 kilometrów rowerem.

Czy mogę zamówić prywatny wyjazd z przewodnikiem dla mojej rodziny lub przyjaciół?

Oczywiście, jest taka możliwość. Prosimy tylko o informacje na temat czasu trwania wycieczki, dystansu, jaki planujecie pokonać, a także z jakich usług chcecie skorzystać. My zajmiemy się resztą i dobierzemy dla Was optymalną ofertę.

Jakiej pogody mogę się spodziewać?

W Galicji zawsze jest odrobinę chłodniej, aniżeli na południu Hiszpanii. W marcu, kwietniu i październiku temperatury sięgają tam około 15 stopni Celsjusza, natomiast od maja do czerwca i we wrześniu można spodziewać się temperatury sięgającej do 20 stopni Celsjusza.
Lipiec i sierpień to najcieplejszy okres, w trakcie którego temperatury sięgają nawet do 30 stopni Celsjusza.

Jaki okres jest najlepszy na przyjazd?

Każda pora jest na swój sposób atrakcyjna – na przykład do kwietnia, podróżując przez o Cebreiro, będziesz mógł ujrzeć krajobraz pokryty śniegiem.
Maj, czerwiec i wrzesień to według nas najlepsze miesiące na podróż, ponieważ zaczyna robić się wtedy cieplej, a na szlakach nie ma tłumów.
Okres od lipca do sierpnia jest zdecydowanie najcieplejszy, ale również najczęściej wybierany przez Hiszpanów, dlatego możesz spodziewać się większej liczby osób na szlaku.

Kiedy dostanę dokumenty niezbędne do podróży?

Tuż po tym, gdy otrzymamy od Ciebie ostatnią wpłatę, prześlemy Ci drogą mailową najważniejsze informacje, które są potrzebne przed przyjazdem. Gdy dotrzesz już do hotelu w Madrycie, uzyskasz także wszelkie instrukcje na papierze. Znajdą się w nich informacje na temat poszczególnych etapów podróży i bazy hotelowej, a także niewielka mapa.

Czy na lotnisku w Hiszpanii/Portugalii ktoś będzie na mnie czekał?

W każdej naszych podróż jest wliczony transfer z/do lotniska z/do noclegu. Kierowca czekał z napisem SzlakJakuba.com

Czy mogę zostać w Hiszpanii na dłużej?

Na Twoją prośbę, możemy przebukować lot powrotny, tak abyś mógł spędzić więcej czasu na plaży lub odwiedzić inne regiony Hiszpanii.

Loty

Z usług jakich przewoźników korzystacie?

Zwykle korzystamy z tanich linii lotniczych, takich jak Ryanair oraz Iberia Express. Ograniczenia dotyczące przewozu bagażu są zgodne z zasadami wybranej linii lotniczej.

Kiedy otrzymam informacje o terminie odlotu?

Po zapłacie depozytu, nasz konsultant prześle Ci wszelkie informacje na temat planowanego lotu. Jeżeli będziesz chciał zmienić termin odlotu, musisz powiadomić nas o tym w ciągu 48 godzin. Wszelkie zmiany mogą być związane z dodatkowymi opłatami.

Czy mogę przyjechać przed rozpoczęciem wycieczki?

Jeżeli zechcesz spędzisz trochę czasu samemu jeszcze przed planowanym rozpoczęciem wycieczki, pomożemy Ci to zorganizować. Skonsultuj się z nami w celu dopracowania Twojego planu przyjazdu jeszcze przed zapłatą depozytu.