ASTORGA DO SANTIAGO

SZLAK FRANCUSKI

 8 DNI / 263 km

Madryt
Astorga
Ponferrada
O Cebreiro
Portomarin
Santiago de Compostela
OPIS OFERTY

MAPA

ROWERY

rower-na-szlak-sw-jakubarower-na-szlak-sw-jakuba-3
Rowery górskie 29 i 27,5 cali, z widelcem amortyzowanym i hamulcami tarczowymi: nierówności są mniej odczuwalne i można szybciej i bezpieczniej jechać.

Więcej informacji:

Ghost Kato 7 model 2017
Rama: aluminium
Amortyzator: RockShox 30 Silver RL SA 100 mm
Typ hamulca: tarcza hydrauliczna, Shimano 365 hydraulic disc 180 / 160 mm
Biegi: 22, Shimano XT 11-speed i Shimano SLX

Dzień 1. MADRYT

Przywitanie czekającego w hali przylotów przewodnika z grupą i nocleg.

Dzień 2. MADRYT – ASTORGA

Śniadanie. Transfer autobusem do Astorgii (350 km). Przystanek w León daje Wam czas na zwiedzanie miasta samemu. Obiadokolacja i nocleg w Astorga.

 

Dzień 3. ETAP 1 (52 km)

Wasza podróż rozpocznie się od 30-kilometrowej rowerowej wspinaczki. Następnie dotrzecie do niewielkiego miasta, gdzie warto na chwilę się zatrzymać, by podziwiać klimatyczne domy wykonane z łupków. Na końcowym etapie wspinaczki będziecie mogli ujrzeć Cruz de Ferro, gdzie znajduje się żelazny krzyż. U jego podnóża ułożone są kamienie i inne przedmioty pozostawione przez pielgrzymów. Wielu z nich decyduje się przywieźć swoje kamienie z domów. Właśnie dlatego miejsce to jest przez wielu określane jako szczególne, symbolizuje bowiem ludzki trud. Etap kończy się w 70-tysięcznym mieście, które stanowi schronienie dla wszystkich pielgrzymów. Możecie tam zwiedzić zamek Castillo de los Templarios, muzeum El Bierzo oraz XVI-wieczną bazylikę de la Encina.

Dzień 4. ETAP 2 (53 km)

Warto zwiedzić Ermita de San Roque, czyli budynek, którego ściany stworzone zostały z okrągłych skał, a dach pokryty łupkami. Dalej Wasza trasa przetnie rzekę Cúa, nad którą leży sanktuarium Virgen de las Angustias, które pełni role schroniska dla pielgrzymów. Zanim udacie się w dalszą drogę, polecamy zwiedzić starą winiarnię Bodegas Godelia, w której produkowane jest słynne hiszpańskie wino. Następnie dotrzecie do umiejscowionego między dwoma górami miasta Villafranca del Bierzo. Jest to ostanie miasto, jakie miniecie na tym etapie, dlatego warto na chwilę się zatrzymać i zwiedzić na przykład kościoły: Iglesia de Santiago z XII wieku oraz Iglesia San Nicolás z wieku XVII. Warty odwiedzenia jest także XVI-wieczny Castillo-Palacio de los Marqueses. Podróż kończy się w mieście, gdzie pielgrzymi z całego świata mogą się schronić i wypocząć. Znajdują się w nim interesujące, wiekowe budowle Pallozas – są to niskie domy, których dachy pokryte są strzechą ze słomy.

Dzień 5. ETAP 3 (62 km)

Znajdujecie się obecnie w Galicji, w której wyższe wzniesienia będą coraz częstsze, co z pewnością odczują Wasze nogi. Gdy miniecie Padornelo, zwróćcie uwagę na interesujący, XIX-wieczny kościół Iglesia de San Juan. Dalej dotrzecie do miasta, które zostało wybudowane w wieku IX. Niegdyś na jego terenie mieściło się sporo monumentalnych zamków, jednak do dziś nie ostał się żaden z nich. Możecie jednak podziwiać kolejny kościół, tym razem będzie to Iglesia de Santiago.

Dzień 6. ETAP 4 (53 km)

Dzień 7. ETAP 5 (39 km)

Dzień 8. SANTIAGO – MADRYT

Śniadanie na wynos. Transfer do Madrytu (600 km), dojazd na lotnisko w Madrycie. Wylot do kraju.

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone

ZAPISZ SIĘ!

12 + 5 =