PORTO DO SANTIAGO 

SZLAK PORTUGALSKI

historyczny szlak

13 DNI / 248 KM

Porto

Barcelos

Ponte de Lima

Tui

Pontevedra

Santiago de Compostela

OPIS OFERTY

MAPA

Porto a Santiago pieszo wewnetrzny

Dzień 1. PRZELOT. TRANSPORT Z LOTNISKA I NOCLEG W PORTO

Porto jest drugim, największym miastem w Portugalii zaraz po stolicy – Lizbonie. Jest bardzo ważnym ośrodkiem handlowym . Miasto wina, złotych plaż oraz żeglarzy. Właśnie tutaj wytwarza się najlepsze wino na świecie.

Dzień 2. ETAP 1 (24,5 KM)

Rozpoczyna się nasza PIELGRZYMKA. Dzisiaj będziesz podróżował przez spokojniejsze miejscowości, ciesząc się łagodnymi wzgórzami. Podziwiając eukaliptusy oraz lasy sosnowe. Nocleg.

Dzień 2. ETAP 2 (27,3KM )

Dziś dojdziesz do Barcelos. Zapoznaj się z historią koguta i dlaczego jest on symbolem Portugalii. Dowiesz się również jaki udział w tej historii ma Święty Jakub. 

Dzień 4. ETAP 3 (34,5 KM)

Dzisiejsza trasa jest krótsza lecz trudniejsza ponieważ będziesz musiał pokonać dwa duże wzgórza oraz przedostać się przez doliny: Neiva i Lima. Ponte de Lima jest jedną z najstarszych wiosek w Portugalii, znaleziona w 1125 r., nazwa pochodzi od mostu przechodzącego przez rzekę Lima. Nocleg.

Dzień 5. ETAP 4 (17,4 KM)

Z Ponte de Lima przejdziesz przez urokliwą dolinę jest to jeden z najładniejszych etapów na Szlaku Portugalskim. Na szlaku znajduje się mało miejsc, gdzie można się zatrzymać, aby odpocząć lub coś zjeść, ale za to będziemy przechodzi przez piękne pola i lasy. Najwyższy punkt wycieczki to Alto da Portela Grande de Labruja. Twój wysiłek zostanie jednak wynagrodzony przez piękne zielone widoki. Zostało jedynie 5 km od tego punktu do naszego następnego noclegu.

Dzień 6. ETAP 5 (19,1 KM)

Dziś dojdziemy już do Hiszpanii, ale najpierw musimy się dostać do miasta Valenca Do Minho, znanego ze swoich warowni – koniecznie trzeba je odwiedzić. Przejście rzeki Miño oznacza przekroczenie granicy między Hiszpanią i Portugalią,

Dzień 7. ETAP 6 (18,7 KM)

Jest to pierwszy etap Twojej pielgrzymki, który przecina rzeka Miño. Na drugą stronę przedostaniesz się mostem. Tui było w przeszłości prowincjonalną stolicą w Starym Królestwie Galicji, a katedra jest centralnym punktem tego miasta. Dziś będziesz mijać strefę przemysłową, aż trafisz do miejskiego centrum O Porriño. Główną atrakcją tego miasta jest miejski ratusz, który koniecznie należy zobaczyć.

Dzień 8. ETAP 7  (15,2 KM)

Ten etap jest naprawdę łatwy z uwagi na świetnie rozwiniętą infrastrukturę i płaski teren. Na trasie czeka nas tylko jedno wzniesienie o długości około trzech kilometrów, które dzieli różnicę 145 metrów. Jednak po pokonaniu tego odcinka czekają Cię jedynie piękne widoki i spokojna droga aż do samego miasta Redondela.

Dzień 9. ETAP 8 (18,2 KM)

To dość krótki etap Camino Portugues o nieco bardziej miejskim krajobrazie, dlatego też cała trasa z pewnością przebiegnie dosyć wygodnie. Na trasie napotkasz spektakularny most rzymski, który zaprowadzi Cię do Pontesampaio. To w tym miejscu odbyła się decydująca bitwa o niepodległość Hiszpanii przeciwko wojskom francuskim w 1809 roku, które zakończyły pięciomiesięczną okupację Napoleona. Warto zwiedzić Pentevedra, ostateczny punkt tego etapu, gdyż jest to ważne galicyjskie miasto. Znajduje się tam Capela da Virxe Peregrina, która jest zaokrąglonym kościołem i ważnym miejscem odwiedzin dla pielgrzymów. Znajduje się on w samym Praza de Peregrina (Plac Pielgrzymów) na Camino. Kościół ten, chociaż wygląda na okrągły, tak naprawdę posiada kształt muszli. Basílica de Santa María la Mayor to kolejny kościół z XVI wieku, który powinieneś odwiedzić.

Dzień 10. ETAP 9 (23 KM)

Szlak ciągnie się wzdłuż całego historycznego centrum Pontevedra. Sanktuarium Pielgrzyma i ruiny klasztoru Santo Domingo świadczą o monumentalnej świetności jednego z najpiękniejszych zespołów zabytkowych i artystycznych Galicji. Zurbanizowane ścieżki między winnicami prowadzą na obrzeża stolicy. Będziesz podążać ścieżkami wiodącymi przez lasy liściaste Reiris i Lombo de Maceira. Większość trasy tego etapu biegnie u podnóża gór, jednak sama trasa jest spokojna i miła. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na kościół San Martín de Agudelo, w Barro, gdzie można docenić rękę Maestro Mateo.

Dzień 11. ETAP 10 (18.5 KM)

Od Caldas prowadzi droga wzdłuż wielu winnic, ta trasa przebiega częściowo na utwardzonej drodze, a częściowo drogami polnymi i lasami. Kolejnym punktem zwiedzania jest klasztor Santa Mariña de Carracedo. Stamtąd prowadzą puste i zielone drogi, mijamy piękne wioski i możemy delektować się zachwycającymi widokami. Bliskość morza i przebieg ujścia, który łączy się z rzeką Sar, popycha podróżnika do przodu.

Dzień 12. ETAP 11 (25 KM)

Na tym etapie wiele razy będziesz mijać obszary miejskie. Pierwszą ciekawą wioską na trasie do Santiago jest Iria Flavia. Była to istotna celtycka osada, którą później Rzymianie przeistoczyli w miasto, gdyż wybudowano tam drogę. Kolegiata w Iria Flavia powstała między XII, a XVII wiekiem i była to pierwsza katedra w Galicji. Po przybyciu do katedry w Santiago pielgrzymka jest już właściwie zakończona.

Dzień 13. SANTIAGO – ODLOT

To już koniec twojej przygody, zapienimy Ci transfer na lotnisko, skąd wrócisz do Polski.

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone

ZAPISZ SIĘ!

8 + 1 =