RIAS BAIXAS

3 NOCE i 4 DNI

OPIS OFERTY

WYBRZEŻE RIAS BAIXAS

Rias Baixas, znane również jako Rias Bajas, oferuje bardziej niekonwencjonalny sposób na spędzenie wakacji w Hiszpanii. Ten region, rozciągający się wzdłuż wybrzeży Galicji aż do granicy z Portugalią, zainteresuje wszystkich, dla których celem wyjazdu do Hiszpanii nie jest jedynie plażowanie. Nad wybrzeżem Rias Baixas można zrelaksować się, obserwując fale uderzające o wybrzeże klifowe. To jedyne w swoim rodzaju miejsce to także niewielkie miasteczka z malowniczymi uliczkami i knajpkami. W pobliżu wybrzeża Rias Baixas znajduje się również Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji, gdzie można podziwiać rzadkie gatunki ptaków i innych zwierząt, a także korale i ukwiały.

Islas Cies

Starożytni Rzymianie nazywali je swego czasu wyspami bogów. Archipelag Wysp Cíes, który wchodzi w skład Parku Narodowego Atlantyckich Wysp Galicji to jedna z największych atrakcji turystycznych wybrzeża Rías Baixas. Krajobraz tego miejsca jest bogaty w największe nadmorskie klify na terenie Europy, skaliste morskie zatoczki, ruchome wydmy, piaszczyste plaże, lasy eukaliptusowe oraz błękitne laguny. Pomimo braku drzew palmowych przyrównuje się tamtejszy krajobraz do Karaibów.

Archipelag Islas Cíes tworzą trzy wyspy, czyli Monteagudo, O Faro oraz San Martiño. Dwie pierwsze łączy długa na ponad kilometr, imponująca plaża Playa de Rodas. Kusi ona turystów delikatnym, białym piaskiem oraz błękitem krystalicznie czystej wody. Można się na niej kąpać i opalać. Brytyjski magazyn The Guardian w 2007 roku uznał ją za najpiękniejszą plażę na świecie. Oczywiście to nie jedyne tego typu rajskie miejsce w Galicji. Na Islas Cíes znajdują się cztery kilkukilometrowe szlaki prowadzące przez zapierające dech w piersiach punkty widokowe. Koniecznie musisz to zobaczyć!

Wybrzeże o smaku wina

Wiele można mówić o krajobrazie naturalnym wybrzeża Rias Baixas, jednak nie da się nie wspomnieć o tym, że historia tego regionu to historia winorośli, a raczej hiszpańskiego wina i wielu gatunków, które wywodzą się właśnie stąd. Białe, czerwone, wytrawne i półwytrawne wina, z okolic Rias Baxas to powód do dumy dla mieszkańców wybrzeża i lokalnych firm, jednym z najpopularniejszych gatunków wina pochodzącego właśnie stąd, jest białe wino Albariño. To zdecydowanie najpopularniejsze wino w Hiszpanii, które ma swoich miłośników także poza Półwyspem Iberyjskim.

Wspomniany wcześniej klimat sprzyja uprawie winorośli, a ta w szczególny sposób wpisała się w historię i krajobraz wybrzeża Rias Baixas. Winorośl rozciąga się na powierzchni tysięcy hektarów, a jej plantacje znajdziemy dosłownie wszędzie – w każdym miejscu regionu znajdują się gospodarstwa, których głównym obszarem działalności jest właśnie winorośl. Produkcja wina to nie tylko jedno z najbardziej popularnych zajęć w Galicji, ale również potężna gałąź przemysłu.

Galicja na talerzu

Tutejszym winem można oczywiście delektować się w jednej z licznych restauracji, których w okolicach wybrzeża nie brakuje. Kuchnia Galicji to nie tylko ryby i owoce morza, ale także wiele wspaniałych dań, których na próżno szukać w całej Hiszpanii. Zapoznaj się z naszym wpisem na blogu, gdzie opisaliśmy najpyszniejsze dania na Szlaku Francuskim w tym w Galicji!

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone

ZAPISZ SIĘ!

7 + 9 =