SANTIAGO DO FINISTERRE I MUXIA
5 DNI / 116 km

Astorga
Olveiroa
Muxia

Finisterre

OPIS OFERTY

Dzień 1 ETAP 1 (21 KM)

Po wejściu do gminy Ames, szlak dociera do wioski Augapesada, mieści się tam mały most pochodzący z czasów średniowiecza. Na trasie nie oczekujmy, że zobaczymy wiele barów lub miejsc do zatrzymania się na rezerwy. Następnie wejdziesz na wzgórze Mar de Ovellas, które zapewnia imponujący widok na wspaniałą dolinę A Maia. W tej okolicy znajdują się również doskonałe przykłady architektury religijnej, takie jak barokowy kościół w Tasmonte, a także tradycyjne budowle w Ponte Maceira. Domy i pozostałości niektórych starych odrestaurowanych młynów wyznaczają brzegi rzeki Tambre, połączone jednym z najważniejszych mostów na całej trasie. Ostatecznie dotrzesz do stolicy tego regionu – Negreiry.

Dzień 2, ETAP 2 (34 KM)

Mały mostek nad rzeką Barcala pozwoli Ci wyjść z Negreiry. Interesujący i długi etap przebiegający przez liczne wioski. Miniesz liczne lasy, następnie przejdziesz przez bardziej otwarty teren. Na koniec, na zejściu z Monte Aro, możesz cieszyć się pięknymi widokami na zbiornik w Fervenzie.Przed przybyciem do dzisiejszego celu w Olveiroa, przejedziesz przez małe wioski Vilaserio, Maronas i Corzon.

Dzień 3, ETAP 3 (34 KM)

Po opuszczeniu Hospital jest skrzyżowanie, które będziemy kontynuować prosto do Muxia przez Dumbria. Na trasie zobaczymy wspaniały romański kościół San Xulián de Moraime, piękne boczne osłony i tuż przed dotarciem do Muxia dostęp do plaży Espiñeirido. W Muxia, Sanktuarium Santa Maria la Barca i kamienie nad oceanem.

Dzień 4, ETAP 4 (27 KM)

Dziś czeka Cię trasa w pobliżu morza, wśród sosnowych lasów, plaż, klifów i urokliwych miast. Trzy kilometry oddzielające ludność Fisterry od przylądka, przez które przechodzimy przez lokalną drogę. Od końca, jeśli dzień jest właściwy, możemy kontemplować niezwykły i niezapomniany zachód słońca nad morzem. Na przylądku oraz na niektórych plażach oraz pobliskich terenach
surowo zabrania się zbliżania lub kąpieli w morzu. Ta niepozorna fala może być niezwykle niebezpieczna.

Dzień 5, Koniec Usług

Śniadanie.

Mało połączeń istnieje między końca świata (Finisterre) i miasta. Powrót do Santiago (nie wliczone). Podamy ci rozkład autobusowy (bilet około 7eur, )

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone

ZAPISZ SIĘ!

9 + 4 =