SARRIA DO SANTIAGO

SZLAK FRANCUSKI

8 DNI / 115 KM

Madryt
Sarria
Portomarin
Palas de Rei
Arzua
Monte do Gozo
Santiago de Compostela
OPIS OFERTY

MAPA

Dzień 1. TRANSPORT Z LOTNISKA I NOCLEG W MADRYCIE

Witamy w Hiszpanii! Z hali przylotów przewieziemy Cię do hotelu, gdzie będziesz mógł odpocząć po trudach podróży oraz przygotować się na rozpoczęcie wędrówki.

Dzień 2. MADRYT – SARIA

Transport do miasta Sarria z którego następnego dnia zaczniesz swoją pieszą wędrówkę.

Dzień 3. ETAP 1 (22 KM)

W XII-wiecznym kościele Igrexa de San Salvador będziesz mógł podbić swój Paszport Pielgrzyma. Pamiętaj, że stosowną pieczątkę możesz zdobyć w niemal każdym kościele bądź schronisku zlokalizowanym na trasie. Po wyjściu z miasta, ukaże się XII-wieczny most wzniesiony nad niewielkim strumykiem. Nosi on nazwę Ponte de Aspera i w całości jest stworzony z kamienia. Po mniej więcej godzinie marszu ujrzysz sławny znak, który wskazuje, że do Santiago de Compostela pozostało jedynie 100 kilometrów. Dalsza droga prowadzi nad zbiornikiem, który został utworzony w 1960 roku w celu zasilania całego regionu w energię elektryczną. Jest ona pozyskiwana z wód najdłuższej rzeki w całej Galicji – rzeki Miño. Pod koniec w Portomarin dnia będziesz mógł podziwiać kościół Igrexa de San Nicolas, który pełnił niegdyś rolę fortecy.

Dzień 4. ETAP 2 (24,5 KM)

Kolejny dzień to nieco dłuższa wędrówka – cały trud w pełni wynagrodzą Ci  wspaniałe dęby i eukaliptusy spotkane na szlaku. Na samym początku miniesz urokliwe wioski, po przejściu których ujrzysz Castro de Castromaior – osada pochodząca z epoki żelaza. Ważnym punktem na trasie okaże się również krzyż Cruceiro de Lameirosz 1670 roku. Ma on duże znaczenie symboliczne – poszczególne części krzyża ukazują młot, gwoździe, kolce i czaszkę i symbolizują śmierć Jezusa Chrystusa. Następnie dotrzesz do miasteczka w którym spędzisz kolejną noc. Będziecie mógł Zobaczyć Zamek Pambre.

Dzień 5. ETAP 3 (32 KM)

Najpierw opuścisz prowincję Lugo i wkroczysz do prowincji La Coruña. Wiele miejsc na trasie tego dnia wygląda jak żywo wyciągnięte z epoki średniowiecza. Za przykład może uchodzić kościół Igrexa de Santa Maria de Leboreiro oraz XII-wieczny most Ponte Velhe Furelos. Następnie okolica zmieni się w nieco bardziej nowoczesną. W Melide w lokalnych restauracjach przygotowywane są najlepsze ośmiornice w całej Galicji, dlatego warto na chwilę się zatrzymać i spróbować tych wspaniałych dań. Miasto docelowe znajduje się zaledwie 50 km od Santiago de Compostela, a to oznacza, że za Tobą już połowa Camino!

Dzień 6. ETAP 4 (28 KM)

Przedostatni dzień obejmuje łatwiejsze do pokonania szlaki, dzięki czemu zachowasz energię na finał w katedrze Santiago de Compostela. Przez cały czas będziesz mógł podziwiać wspaniałe krajobrazy pełne pól i łąk, na których rosną wspomniane dęby i eukaliptusy. Szczególnie polecane do zwiedzenia są: niewielki kościół Św. Ireny oraz święta fontanna, która została wybudowana na cześć Świętej Ireny, portugalskiej męczennicy zabitej w tym miejscu.

Dzień 7. ETAP 5 (20 KM)

Dzień siódmy to wędrówka przez łagodne i malownicze tereny. Będziesz mógł udać się na punkt widokowy El Monte de Gozo, skąd po raz pierwszy ujrzysz cel Twojej podróży – katedrę Santiago de Compostela. Stamtąd jedynie chwile będą dzieliły Cię od Plaza del Obradoiro, gdzie mieści się katedra. Po dotarciu na miejsce zostaniesz poproszony o pokazanie swojego Paszportu Pielgrzyma i zdradzenie celu wyprawy (np. duchowy bądź kulturowy). Następnie otrzymasz specjalny certyfikat poświadczający, że ukończyłeś pielgrzymkę. Wraz z tłumem innych pielgrzymów, będziesz mógł zwiedzić okolice katedry i ujrzeć kadzidło Botafumeiro.

Dzień 8. SANTIAGO – MADRYT

Jeżeli nie zdecydowałeś się na przedłużenie pobytu, możesz kontynuować swoją podróż autobusem do Madrytu.

Zapewnimy transport na lotnisko i tak zakończy się wspaniała tygodniowa przygoda. Wrócisz  do kraju, jako pielgrzymi Drogi Świętego Jakuba. Zabierzesz ze sobą wspaniały bagaż doświadczeń, niezapomnianych wspomnień oraz trwałych relacji. Życzymy Buen Camino!

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi w Madrycie po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone

ZAPISZ SIĘ!

12 + 15 =