TUI DO SANTIAGO

SZLAK PORTUGALSKI

9 DNI / 115 KM

Porto

O Porrino

Redondela

Pontevedra

Caldas de Reis

Padron

Santiago de Compostela

OPIS OFERTY

MAPA

TUI DO SANTIAGO

Dzień 1. TRANSPORT Z LOTNISKA I NOCLEG W PORTO

Witaj w Porto, mieście gdzie ma początek Twoja przygoda. Zapewnimy wygodny transport z lotniska, kolację oraz nocleg w hotelu. Wypocznij i przygotuj się na cudowną podróż Szlakiem św. Jakuba.

Dzień 2. TRANSPORT I NOCLEG W TUI

Rankiem planujemy wolny czas na zwiedzenie Porto. Jest to miasto wielu zabytków oraz ciekawych atrakcji turystycznych, a jedną z najbardziej znanych jest słynna dzielnica Ribeira, która znajduje się na liście UNESCO. Z pewnością dumą porto jest tamtejsze wino, produkowane w tym mieście już od wieków. Porto to bardzo malownicze miasto, rozłożone na charakterystycznych wzgórzach. Jesteśmy przekonani, że zakochasz się w niezwykłej atmosferze tego miejsca. Po obiedzie transport do Tui.

Dzień 3. ETAP 1 (18,7 KM)

Jest to pierwszy etap Twojej pielgrzymki, który przecina rzeka Miño. Na drugą stronę przedostaniesz się mostem. Tui było w przeszłości prowincjonalną stolicą w Starym Królestwie Galicji, a katedra jest centralnym punktem tego miasta. Dziś będziesz mijać strefę przemysłową aż trafisz do miejskiego centrum O Porriño. Główną atrakcją tego miasta jest miejski ratusz, który koniecznie należy zobaczyć.

Dzień 4. ETAP 2 (15,2 KM)

Ten etap jest naprawdę łatwy z uwagi na świetnie rozwiniętą infrastrukturę i płaski teren. Na trasie czeka nas tylko jedno wzniesienie o długości około trzech kilometrów, które dzieli różnicę 145 metrów. Jednak po pokonaniu tego odcinka czekają Cię jedynie piękne widoki i spokojna droga aż do samego miasta Redondela.

Dzień 5. ETAP 3 (18,2 KM)

To dość krótki etap Camino Portugues o nieco bardziej miejskim krajobrazie, dlatego też cała trasa z pewnością przebiegnie dosyć wygodnie. Na trasie napotkasz spektakularny most rzymski, który zaprowadzi Cię do Pontesampaio. To w tym miejscu odbyła się decydująca bitwa o niepodległość Hiszpanii przeciwko wojskom francuskim w 1809 roku, które zakończyły pięciomiesięczną okupację Napoleona. Warto zwiedzić Pentevedra, ostateczny punkt tego etapu, gdyż jest to ważne galicyjskie miasto. Znajduje się tam Capela da Virxe Peregrina, która jest zaokrąglonym kościołem i ważnym miejscem odwiedzin dla pielgrzymów. Znajduje się on w samym Praza de Peregrina (Plac Pielgrzymów) na Camino. Kościół ten, chociaż wygląda na okrągły, tak naprawdę posiada kształt muszli. Basílica de Santa María la Mayor to kolejny kościół z XVI wieku, który powinieneś odwiedzić.

Dzień 6. ETAP 4 (23 KM)

Szlak ciągnie się wzdłuż całego historycznego centrum Pontevedra. Sanktuarium Pielgrzyma i ruiny klasztoru Santo Domingo świadczą o monumentalnej świetności jednego z najpiękniejszych zespołów zabytkowych i artystycznych Galicji. Zurbanizowane ścieżki między winnicami prowadzą na obrzeża stolicy. Będziesz podążać ścieżkami wiodącymi przez lasy liściaste Reiris i Lombo de Maceira. Większość trasy tego etapu biegnie u podnóża gór, jednak sama trasa jest spokojna i miła. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na kościół San Martín de Agudelo, w Barro, gdzie można docenić rękę Maestro Mateo.

Dzień 7. ETAP 5 (18.5 KM)

Od Caldas prowadzi droga wzdłuż wielu winnic, ta trasa przebiega częściowo na utwardzonej drodze, a częściowo drogami polnymi i lasami. Kolejnym punktem zwiedzania jest klasztor Santa Mariña de Carracedo. Stamtąd prowadzą puste i zielone drogi, mijamy piękne wioski i możemy delektować się zachwycającymi widokami. Bliskość morza i przebieg ujścia, który łączy się z rzeką Sar, popycha podróżnika do przodu.

Dzień 8. ETAP 6 (25 KM)

Na tym etapie wiele razy będziesz mijać obszary miejskie. Pierwszą ciekawą wioską na trasie do Santiago jest Iria Flavia. Była to istotna celtycka osada, którą później Rzymianie przeistoczyli w miasto, gdyż wybudowano tam drogę. Kolegiata w Iria Flavia powstała między XII, a XVII wiekiem i była to pierwsza katedra w Galicji. Po przybyciu do katedry w Santiago pielgrzymka jest już właściwie zakończona.

Dzień 9. SANTIAGO – ODLOT

To już koniec twojej przygody, zapienimy Ci transfer na lotnisko, skąd wrócisz do Polski.

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi w Madrycie po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone

ZAPISZ SIĘ!

13 + 15 =