GRUPOWE Z SARRIA

SZLAK FRANCUSKI

8 DNI / 115 km

Astorga
O Cebreiro
PORTOMARIN
Na szlaku
Santiago
OPIS OFERTY

Możliwość przebycia pielgrzymki w grupie lub indywidualnie we własnym tempie.

Dzień 1. TRANSPORT Z LOTNISKA DO MADRYTU

Witamy w Hiszpanii! Z hali przylotów przewieziemy Państwa do hotelu, gdzie będziecie mogli odpocząć po trudach podróży oraz przygotować się na rozpoczęcie wędrówki.

Dzień 2. SARRIA

Dzień rozpoczniemy od śniadania, następnie zapewnimy transport do Sarri; miasta z którego następnego dnia zaczniemy naszą pieszą wędrówkę. Po drodze zatrzymamy się w hiszpańskim mieście – Astorga (będącej częścią francuskiego szlaku do Santiago de Compostela), gdzie w ramach czasu wolnego będziecie mogli odwiedzić między innymi katedrę Santa Maria de Astorga oraz zaprojektowany przez sławnego architekta Antonia Gaudiego – Pałac Biskupów. Kolejnym przystankiem na naszym szlaku będzie galicyjska wioska – O’Cebreiro, w której warto zobaczyć tak zwane “pallozas”, czyli datowane na I-wiek celtyckie budynki ze słomianymi dachami. Bezpośrednio przed Sarrią zatrzymamy się jeszcze w VI- wiecznym klasztorze Samos który jest odwiecznym schronieniem dla pielgrzymów. Gdy dotrzemy do Sarri, będziemy mogli nacieszyć się towarzystwem innych pielgrzymów, oraz wypocząć przed wędrówką, która rozpocznie się już następnego ranka. Czekać będzie na nas obiadokolacja.

Dzień 3. ETAP 1 (22 KM)

Nasz dzień rozpoczniemy od wczesnego śniadania następnie wyruszymy w drogę. W XII-wiecznym kościele Igrexa de San Salvador będziecie mogli Państwo podbić Wasz Paszport Pielgrzyma. Pamiętajcie, że stosowną pieczątkę możecie zdobyć w niemal każdym kościele bądź schronisku zlokalizowanym na trasie. Po wyjściu z miasta Sarria, ukaże się XII-wieczny most wzniesiony nad niewielkim strumykiem. Nosi on nazwę Ponte de Aspera i w całości jest stworzony z kamienia. Po mniej więcej godzinie marszu miniemy niewielkie miasto Barbadelo, a kilka kilometrów dalej ujrzymy sławny znak, który wskazuje, że do Santiago de Compostela pozostało jedynie 100 kilometrów. Dalsza droga do Portomarin prowadzi nad zbiornikiem, który został utworzony w 1960 roku w celu zasilania całego regionu w energię elektryczną. Jest ona pozyskiwana z wód najdłuższej rzeki w całej Galicji – rzeki Miño. Dzień zakończymy w mieście o nazwie Portomarin, gdzie będziemy mogli podziwiać m.in. kościół Igrexa de San Nicolas, który pełnił niegdyś rolę fortecy.

Dzień 4. ETAP 2 (24,5 KM)

Kolejny nasz dzień to nieco dłuższa wędrówka – cały trud w pełni wynagrodzą nam jednak wspaniałe dęby i eukaliptusy spotkane na szlaku. Na samym początku miniemy miejscowości; Gonzar i Castromaior, po przejściu których naszym oczom ukaże się Castro de Castromaior – osada pochodząca z epoki żelaza. Ważnym punktem na trasie okaże się również krzyż Cruceiro de Lameiros z 1670 roku. Ma on duże znaczenie symboliczne – poszczególne części krzyża ukazują młot, gwoździe, kolce i czaszkę i symbolizują śmierć Jezusa Chrystusa. Następnie dotrzemy do Palas de Rei miasteczka w którym spędzimy kolejną noc. Będziecie mieć Państwo możliwość zobaczenia Zamku Pambre (1735r) Czekać będzie na nas *obiadokolacja, następnie udamy się na odpoczynek przed kolejnym dniem wędrówki.

Dzień 5. ETAP 3 (30 KM)

Po wyjściu z Palas de Rei opuścimy prowincję Lugo i wkroczymy do prowincji La Coruña. Wiele miejsc na trasie tego dnia wygląda jak żywo wyciągnięte z epoki średniowiecza. Za przykład może uchodzić np. kościół Igrexa de Santa Maria de Leboreiro oraz XII-wieczny most Ponte Velhe Furelos. Gdy dojdziemy do miasteczka Melide, okolica zmieni się w nieco bardziej nowoczesną. W lokalnych restauracjach przygotowywane są najlepsze ośmiornice w całej Galicji, dlatego warto na chwilę się zatrzymać i spróbować tych wspaniałych dań. Miasto znajduje się zaledwie 50 km od Santiago de Compostela, a to oznacza, że za nami już połowa naszego Camino!

Dzień 6. ETAP 4 (19 KM)

Przedostatni dzień obejmuje łatwiejsze do pokonania szlaki, dzięki czemu zachowamy energię na finał w katedrze Santiago de Compostela. Przez cały czas będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy pełne pól i łąk, na których rosną wspomniane dęby i eukaliptusy. Szczególnie polecane do zwiedzenia są: niewielki kościół Św. Ireny oraz święta fontanna, która została wybudowana na cześć Świętej Ireny, portugalskiej męczennicy zabitej w tym miejscu.

Dzień 7. ETAP 5 (20 KM)

Dzień siódmy to wędrówka przez łagodne i malownicze tereny. W mieście Lavacolla będziemy mogli udać się na punkt widokowy El Monte de Gozo, skąd po raz pierwszy możemy ujrzeć cel naszej podróży – katedrę Santiago de Compostela. Stamtąd jedynie chwile będą dzieliły Nas od Plaza del Obradoiro, gdzie mieści się katedra. Po dotarciu na miejsce zostaniecie poproszeni o pokazanie swojego Paszportu Pielgrzyma i zdradzenie celu wyprawy (np. duchowy bądź kulturowy). Następnie otrzymacie specjalny certyfikat poświadczający, że ukończyliście pielgrzymkę. Wraz z tłumem innych pielgrzymów, będziemy mogli zwiedzić okolice katedry i ujrzeć kadzidło Botafumeiro.

Dzień 8. SANTIAGO

Jeżeli nie zdecydowaliście się na przedłużenie pobytu, możesz kontynuować swoją podróż autobusem do Madrytu. Zapewnimy transport na lotnisko i tak zakończy się wspaniała tygodniowa przygoda. Wrócicie Państwo do kraju, jako pielgrzymi Drogi Świętego Jakuba. Zabierzecie ze sobą wspaniały bagaż doświadczeń, niezapomnianych wspomnień oraz trwałych relacji. Życzymy Buen Camino!

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone