PORTO DO SANTIAGO
SZLAK PORTUGALSKI
15 DNI / 278 km

 

Porto
Labruge
Vianha do Castelo
Caminha

Wyspy cies

Vigo

Padron
Santiago de Compostela
OPIS OFERTY

MAPA

 szlak portugalski costa wybrzeze

Dzień 1. TRANSPORT Z LOTNISKA I NOCLEG W PORTO

Transfer z lotniska do Hotelu i nocleg.

Porto to niezwykłe miasto w którym możesz zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

-Przespaceruj się główną aleją miasta -Avenida dos Aliados. Możesz tam zobaczyć ratusz oraz inne ważne budynki miasta.

-Rzeka Douro, wzdłuż której ciągną się winnice, najstarsze z nich z regionu Alto douro zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

-Ribeira- stara dzielnica portowa. Miejsce dużych kontrastów; drogie restauracje, sklepy z pamiątkami, typowo turystyczne miejsca oraz wąskie uliczki w których nadal mieszkają biedniejsi mieszkańcy Porto.

Zapewne wystarczy długi spacer przez wszystkie wąskie uliczki miasta, aby zakochać się w  Portugalii oraz przygotować na rozpoczęcie wyprawy.

Dzień 2. ETAP 1 (24 KM)

Szlak zaczyna się od Katedry w Oporto, możesz iść krętymi uliczkami miasta, najlepiej skieruj się bezpośrednio nad Ocean, Camino prowadzi wzdłuż wybrzeża.

Dzień 3. ETAP 2 (16 KM)

Zobacz w Povoa de Varzim kościół Igreja de Sao Pedro de Rates .

Dzień 4. ETAP 3 (25 KM)

Droga poprowadzi Cię wybrzeżem, jest to przyjemny , łatwy odcinek. Będziesz mógł podziwiać wiele cudownych widoków.

Dzień 5. ETAP 4 (24 KM)

Ten odcinek poprowadzi Cię przez wioski oraz małe miasteczka. Castelo to dość duże portowe miasto. Ma niezwykle malownicze, nadmorskie obrazy oraz długie piaszczyste plaże.

Dzień 6. ETAP 5 (29 KM)

Będziesz szedł głównie przez wioski oraz niedługi odcinek lasem. Caminha to ładne miasteczko położone u ujścia rzeki Minho. Bardzo blisko granicy z Hiszpanią.

Dzień 7. ETAP 6 (25 KM)

Caminha to ostatnia miejscowość w Portugalii, należy się przeprawić promem przez Rzekę Minho. Będąc już niedaleko Mougas przejdziesz obok dawnego klasztoru Real Monasterio de Oya, położonego nad brzegiem oceanu.

Dzień 8. ETAP 7 (16 KM)

Kolejny bardzo miły i przyjemny etap. Czeka na ciebie wiele zachwycających widoków.

Dzień 9. ETAP 8 (20 km)

Vigo to tak zwane miasto oliwne położone w Galicji nad zatoką Ria de Vigo. Szlak prowadzi początkowo wybrzeżem wzdłuż Oceanu Atlantyckiego, przed samym Vigo droga zmienia się na tereny przemysłowe.

Dzień 10. ETAP 9 (17 KM)

Będziesz miał okazję zobaczyć przepiękne widoki na wybrzeże Rias Baixas,  a to dzięki trasie która prowadzi po zboczach nadbrzeżnych wzgórz. Niesamowicie urozmaicona linia brzegowa.

Dzień 11. ETAP 10 (19 KM)

Przejdziesz przez średniowieczny most Ponte Sampaio nad rzeką Verdugo, następnie szlak doprowadzi Cię do wioski Cacheiro. Dalej czekają Cię tereny leśne, ewentualnie niewielkie miejscowości. Możesz zobaczyć: Santuario de las Apariciones, gdzie w 1924 r. miały miejsce dalsze objawienia fatimskie.

Dzień 12. ETAP 11 (22 KM)

Będziesz podążał doliną rzeki Lerez, aż do San Mauro. Dalsza trasa jest prosta. Zobaczysz wiele tradycyjnych galicyjski, kamiennych krzyży, romańskie kościoły i kaplice. Przejdziesz przez most nad Rio Umia.

Dzień 13. ETAP 12 (18 KM)

Trasa poprowadzi Cię przez most nad rzeką Bermana, będziesz kontynuował drogę doliną rzeki. Dzisiejsza trasa prowadzi wśród lasów i łąk. Kolejny most rzymski Ponte Cesura: szlak przekracza rzekę Ulla i wchodzi do Padron.

Dzień 14. ETAP 13 (20 KM)

Tego dnia dotrzesz do celu, możesz zwiedzić katedrę w Santiago de Compostela oraz cieszyć się końcem Twojej wyprawy:)

Dzień 15. SANTIAGO – ODLOT

Transfer na lotnisko w Santiago. Przelot do polski.

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone

ZAPISZ SIĘ!

13 + 14 =