PORTO DO SANTIAGO 

SZLAK PORTUGALSKI

8 DNI / 248 KM

Porto
Barcelos
Ponte de Lima
Tui
Pontevedra
Santiago de Compostela
OPIS OFERTY

MAPA

porto do santiago rowerem

ROWERY

rower-na-szlak-sw-jakubarower-na-szlak-sw-jakuba-3
Rowery górskie 29 i 27,5 cali, z widelcem amortyzowanym i hamulcami tarczowymi: nierówności są mniej odczuwalne i można szybciej i bezpieczniej jechać.

Więcej informacji:

Ghost Kato 7 model 2017
Rama: aluminium
Amortyzator: RockShox 30 Silver RL SA 100 mm
Typ hamulca: tarcza hydrauliczna, Shimano 365 hydraulic disc 180 / 160 mm
Biegi: 22, Shimano XT 11-speed i Shimano SLX

Dzień 1. TRANSPORT Z LOTNISKA I NOCLEG W PORTO

Porto jest drugim, największym miastem w Portugalii zaraz po stolicy – Lizbonie. Jest bardzo ważnym ośrodkiem handlowym . Miasto wina, złotych plaż oraz żeglarzy. Właśnie tutaj wytwarza się najlepsze wino na świecie.

Dzień 2. ETAP 1 (55 KM)

Odbiór roweru, rozpoczyna się nasza rowerowa podróż. Dzisiaj będziesz podróżował przez spokojniejsze miejscowości, ciesząc się łagodnymi wzgórzami. Podziwiając eukaliptusy oraz lasy sosnowe. Nocleg.

Dzień 3. ETAP 2 (34,5 KM)

Dzisiejsza trasa jest krótsza lecz trudniejsza ponieważ będziesz musiał pokonać dwa duże wzgórza oraz przedostać się przez doliny: Neiva i Lima. Ponte de Lima jest jedną z najstarszych wiosek w Portugalii, znaleziona w 1125r , nazwa pochodzi od mostu przechodzącego przez rzekę Lima.Nocleg.

Dzień 4. ETAP 3 (41,5 KM)

Z Ponte de Lima przejedziesz przez urokliwą dolinę. Najwyższy punkt wycieczki to Alto de Portela Grande. Twój wysiłek zostanie jednak wynagrodzony przez piękne zielone widoki. Następnie będziesz zjeżdżał w dolinę Coura. Czeka Cię wejście na Alto Sao Bendo da Porta Abierta, a po zejściu przekroczysz rzekę i opuścisz Portugalię, następnie wejdziesz do Galicji.

Dzień 5. ETAP 4 (51 KM)

Dzisiejsza wycieczka przechodzi przez Rio Louro. Przekroczysz Tunel da Moxas , następnie czeka Cię stroma choć bardzo krótka wspinaczka. Będziesz mógł zobaczyć piękny widok na morze zanim zaczniesz schodzić w dół do Redondela. Droga będzie prowadziła wzdłuż wybrzeża. Czekają Cię tam niezapomniane widoki.

Dzień 6. ETAP 5 (66 KM)

Najpierw przejdziesz przez most Roman Puente del Bargo. Wkrótce przejedziesz drogą wśród eukaliptusów oraz kasztanowców, podążając równolegle z doliną rzeki, dotrzesz do miasta które jest znane z gorących uzdrowisk. Będziesz kontynuował trasę przez Bermana i dolinę rzeczną Valga aż do miasta Padron. Będziesz coraz bliżej celu. W Santiago pójdziesz przez wąskie, brukowane uliczki, aż do Katedry. Możesz wziąć udział w tamtejszej mszy w Kościele Świętego Jakuba apostoła w Santiago de Compostela. Zobaczysz sławne kadzidło – Botafumeiro.

Dzień 7. SANTIAGO DE COMPOSTELA

Wolny dzień w Santiago

Dzień 8. SANTIAGO DE COMPOSTELA

Transfer na lotnisko, powrót do Polski

Dodatkowe Informacje

Wspolna sala (schronisko)
Sale sypialne, które mogą pomieścić od 4 do 30 osób z pościelą jednorazowego użytku bez ręczników. Wspólne łazienki.

Pokoje prywatne
Kategoria pensjonaty. Czyste pokoje z łazienką, komfortowo i funkcjonalnie urządzone. W każdym pokoju jest pościel,mydło i ręczniki.

Płatnośći
Podróż będzie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki 250 € za osobę. Pozostała kwota do zapłacenia 35 dni przed podróżą

Ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia KL, NNW i bagaż

Bagaż
Jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20cm wraz z uchwytami i kołami, oraz 1 mała torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które moga być użyte jako broń. Dodaj bagaż rejestrowany za około 40 EUR zależnie od linii lotniczych

Uwagi
Przelot samolotem tanimi liniami lotniczymi. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Spotkanie z pilotem (wyjazdy razem) nastąpi po przylocie.
Transfery są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy.
Ceny są za osobe i uzależnione od dostępności „*” sygnalizuje opcjonalne dodatki płatne
Śniadanie kontynentalne, Obiadokolacje: 2 danie na ciepło z dodatkami, desert i 1 napój alkoholowe/niealkoholowe wliczone

ZAPISZ SIĘ!

2 + 14 =