Coraz więcej osób decyduje się na przejście Camino bez dużego plecaka, ponieważ jest to o wiele wygodniejsze i zdrowsze. Mało kto posiada tak dobrą kondycję, aby dźwigać przez pół dnia lub nawet cały dzień ciężki plecak turystyczny. Naprzeciw potrzebom takich osób wychodzi COSMOMUNDI transportując bagaż pomiędzy poszczególnymi etapami pielgrzymki. Oto 7 powodów, dla których powinieneś rozważyć taką możliwość!

1. Chroń plecy… i resztę ciała

Jest to pierwszy istotny powód, ponieważ zdrowie jest najważniejsze. Specjaliści stwierdzają, że noszony ciężar nie powinien przekraczać 10% całkowitej masy ciała danej osoby. Jednak w życiu różnie bywa i nie zawsze jesteśmy w stanie przestrzegać tej zasady. Bóle pleców to częsty problem pielgrzymów z dużymi plecakami, a wraz z kolejnymi etapami boleć zaczyna całe ciało. Pojawiają się problemy ze ścięgnami i stopami, czasami nawet rany.

2. Możesz zabrać ze sobą większy bagaż!

Możliwość transportowania bagażu pomiędzy etapami sprawia, że nie musisz się ograniczać i możesz zabrać wszystko to, co jest naprawdę potrzebne (istnieją jedynie ograniczenia lotniskowe). Oczywiście i tak na trasie będziesz potrzebował mniejszego plecaka z rzeczami podręcznymi, ale reszta będzie bezpiecznie na ciebie czekać w hotelu. W ten sposób nie będziesz się martwić, że czegoś Ci zabraknie.

3. Deszcze i upały nie będą Ci straszne

Na ogół  nasi klienci decydują się przejść Szlak św. Jakuba w okresie letnim, kiedy temperatury potrafią być naprawdę wysokie. Noszenie ciężkiego plecaka w takich warunkach może być koszmarem. Istnieje również zagrożenie deszcze, zwłaszcza w Galicji, nikt nie chce skończyć z przemoczonym plecakiem i mokrymi ubraniami na zmianę.

4.  Możesz wybrać walizkę

Większość osób woli spakować się w walizkę niż w plecak turystyczny. Nie musisz specjalnie kupować plecaka, możesz po prostu spakować się w swoją ulubioną walizkę. Możemy przetransportować każdy rodzaj bagażu. 😊

5. Noś tylko to, co jest naprawdę przydatne

Mały plecak w zupełności wystarczy Ci do szczęścia na Camino. Spakuj jedynie niezbędne rzeczy, takie jak portfel, telefon, aparat, krem z filtrem, okulary przeciw słoneczne, apteczka i woda. Cała reszta będzie bezpiecznie przez nas transportowana.

6. Cała podróż będzie milsza

Szlak św. Jakuba momentami jest bardzo wymagający, a ciężki plecak może tylko pogorszyć sprawę. Bez tego problemu możesz skupić się na urokach całej trasy, która będzie o wiele łatwiejsza do przejścia.

7. Bezpieczeństwo bagażu

Zyskasz pewność, ze twój bagaż czeka na ciebie bezpiecznie i nic mu się nie stanie. Nie uszkodzisz swoich rzeczy przez deszcz i również niczego nie zapomnisz! Często pielgrzymi zostawiają rzeczy na trasie, ponieważ stale otwierają swoje wielkie plecaki. Dzięki naszej ofercie będziesz mógł się skupić na pilnowaniu swojego małego plecaka, a cała reszta będzie na ciebie czekać na kolejnym przystanku.