Jest wielu, którzy wędrują samotnie. Jednak są też tacy, którzy wędrują wraz ze swoją rodziną. Jeśli więc wahacie się nad podjęciem podróży z Waszym dzieckiem ten artykuł jest z pewnością przygotowany dla Was. 

Pierwszą rzeczą jaką musimy zaznaczyć to fakt, że dzieci w zależności od wieku wędrują własnym stylem. Dorośli często o tym zapominają, planując wędrówkę. To nic złego, gdy mamy wysokie ambicje. Jednak nie mogą być one zbyt wygórowane. Wyprawa na Camino de Santiago to wyczerpujące zadanie dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka.

Należy pamiętać przede wszystkim żeby wybrać porę odpowiednią do wędrowania dla rodziny, by uniknąć upału ale także deszczów. Dzieci weryfikują oczekiwania. Dlatego przy wyborze camino bardzo ważne jest spojrzenie oczami dziecka, które bardzo często są mniej wytrwałe ze względu na odległy i czasem nie do końca zrozumiały dla nich cel. Dlatego długość szlaku  oraz trasa dnia będą również bardzo istotne. Zazwyczaj takie camino trwa od 5-8 dni. Do ulubionych tras rodzin z dziećmi należą oczywiście szlaki Camino Frances i Camino Portugues.

Poniżej przedstawiamy plusy camino bambino czyli przebycia Szlaku Jakuba z pociechami.

PLUSY CAMINO BAMBINO:camino bambino

+ pokonywanie RAZEM trudności codziennej wędrówki;
+ nauka poprzez doświadczenie;
+ odkrywanie;
+ kształtowanie samodzielności;
+ przygoda, która łączy;
+ polepszenie relacji, większe zrozumienie;
+ umocnienie więzi;
+ poznanie kultury, języka, kuchni, zwyczajów;
+ pokazanie pasji do życia;
+ wspomnienie na całe życie.
 

 

 “Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami.” Jeremias Gotthelf