Jedną z najciekawszych opcji Camino de Santigo jest jazda konna. Robienie Camino de Santiago w towarzystwie tego dostojnego zwierzęcia jest niezapomnianym przeżyciem. Pierwsi pielgrzymi wyruszali do Santiago de Compostela właśnie na koniu! Pielgrzymka konna jest niezwykle ciekawa, ale i skomplikowana. To nie to samo co wyprawa pieszo lub na rowerze, ponieważ jesteś odpowiedzialny za żywe stworzenie. Z naszą pomocą zadanie to staje się o wiele łatwiejsze, jednak polecamy zaznajomić się z tym artykułem przed podjęciem decyzji.

Camino de Santiago na koniu: nie rób tego bez doświadczenia

Pielgrzymka na koniu to nie jest zwykły galop na łące, w zależności od trasy podróż może być bardzo długa. Dlatego jeżeli nie czujesz się pewnie na koniu i nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia – lepiej zainteresuj się pielgrzymką pieszo lub na rowerze. Mało doświadczony jeździec może napotkać wiele problemów na trasie i podejmować złe decyzje. Nie chodzi tylko o umiejętność samego jeżdżenia konno, ale o zdolność obcowania z tymi zwierzętami. Powinieneś umieć rozpoznawać reakcje konia, wiedzieć jak go okiełznać i o niego zadbać.

Jeśli brakuje Ci odpowiedniego doświadczenia, Camino de Santiago może stać się prawdziwą udręką. Pamiętaj, że spędzisz bardzo wiele godzin na koniu więc i Twoje ciało powinno być to tego dostosowane. Należy szczegółowo zaplanować trasy i przerwy, nie zapominając, że nasz koń również musi odpocząć. Równie ważne jest to, aby pamiętać, że koń musi jeść i pić, zwłaszcza w sezonie letnim.

Camino de Santiago na koniu: Wyposażenie i planowanie tras

Aby zrobić Camino de Santiago na koniu, potrzebujesz siodła. Siodło powinno być dobrej jakości, ale także wygodne. Nasza rada jest taka, aby nie kupować zupełnie nowego siodła na camino, ponieważ możesz czuć się z nim niekomfortowo lub mieć pewne problemy. Nie zapomnij o kocu i strzemionach. Koń będzie potrzebował opieki podczas podróży, należy szczególnie zadbać o jego kopyta, dlatego ważne jest posiadanie zestawu pierwszej pomocy. Należy trzymać się trasy wyznaczonej dla koni.

Planowanie Camino de Santiago na koniach nie jest łatwe, szczególnie jeśli podróżujesz sam i bez pomocy. Najlepiej zdecydować się na zorganizowaną wycieczkę na koniu. Zapewniamy kompleksową opiekę zarówno pielgrzymom jak i zwierzętom. Wiemy jakie trasy są najlepsze i gdzie warto zatrzymać się na odpoczynek oraz nocleg. Skontaktuj się z nami i zdobądź więcej informacji! 🙂