Z powodu wielu pytań i wątpliwości, na którą wyprawę się zdecydować ….pojawia się o to właśnie ten post.
Różnice między CAMINO RAZEM vs CAMINO SAMODZIELNIE 🙂

hdr

CAMINO RAZEM to najlepsza okazja żeby poznać Hiszpanię od kuchni. To opcja dla osób, które chcą dowiedzieć się co w trawie piszczy od przewodnika, który nie tylko jest polsko języczny, ale zna Camino jak własną kieszeń.

Hiszpańska przygoda z CAMINO RAZEM zaczyna się w Madrycie, gdzie po odebraniu głównego bagażu, za automatycznymi drzwiami będzie stał Wasz przewodnik, ubrany w czarną koszulkę
z naszym logo. W trakcie wyjazdu przewodnik opowie Wam nie tylko o kulturze i hiszpańskich zwyczajach, ale również zabierze Was w przepyszne miejsca gastronomiczne, które na długo zostaną w Waszej pamięci. Jeśli chodzi o sam szlak wybierając opcję CAMINO RAZEM możemy przebyć drogę do Santiago: zarówno w grupie w jakiej przybyliśmy; samodzielnie; bądź z innymi pielgrzymami napotkanymi na naszej drodze.

Jeśli chodzi o miejsce docelowe każdego dnia zaznaczamy, że nie ma presji czasowej. Naszym celem jest to, żeby każdy z naszych pielgrzymów czuł się komfortowo oraz cieszył się każdym postawionym krokiem. Z resztą grupy zawsze spotykamy się w miejscach noclegowych oraz na zasłużonej obiadokolacji gdzie cała grupa może spędzić mile czas wymieniając się doświadczeniami danego dnia. Chcielibyśmy zaznaczyć, że w razie jakichkolwiek wątpliwości na szlaku można skorzystać z przewodnika, który jest tam z Państwem na miejscu i który zawsze jest gotowy do pomocy. Także bez obaw.

CAMINO RAZEM jest to zazwyczaj grupa od 5 do 15 osób.

Link do produktu CAMINO RAZEM: – Camino Razem Pieszo Sarria  8 dni 115 km

Również w grupie jest możliwość odbycia CAMINO NA ROWERZE:
– Camino Razem na Rowerze – Astorga – Santiago – 8 dni – 263km
– Camino Razem na Rowerze – Roncesvalles – Santiago– 16 dni – 770 km

 Niewątpliwym plusem CAMINO SAMODZIELNIE jest to, że to Ty wybierasz datę rozpoczęcia oraz końca pielgrzymki oraz Ty decydujesz z kim pokonujesz swoje camino ( z rodziną, przyjaciółmi, pielgrzymami, których spotkasz na miejscu czy samodzielnie). Jest to także opcja dla osób, które pewnie czują sięz własną kondycją fizyczną, mają doświadczenie jeśli chodzi o piesze wędrówki oraz lubią samemu odkrywać i poszukiwać.

W tej ofercie organizujemy dla Was: noclegi ze śniadaniami, codzienny transport bagażu między etapami, transport z/na lotnisko. Szlak Świętego Jakuba jest bardzo dobrze oznaczony więc nie ma możliwości zgubienia się w trakcie wyprawy.

W tej ofercie nie ma przewodnika jednak jest 24h telefon wsparcia, tak więc w razie jakichkolwiek problemów zawsze można z niego skorzystać.

Link do produktu CAMINO SAMODZIELNIE:
– Tui do Santiago – 8 Dni – 119 km
– Villafranca – Santiago – 9 Dni -183 km
– Porto do Santiago – 13 Dni – 278 km
– Léon – Santiago – 13 Dni – 322 km
*Oprócz podanych powyżej ofert organizujemy także stworzone i przystosowane do Państwa oczekiwań wyjazdy pod względem: kilometrów, typu szlaku, wyżywienia itp.

Zarówno CAMINO RAZEM jak i CAMINO INDYWIDUALNIE są to oferty, które zapewnią Wam: bezpieczeństwo, wsparcie, pomoc w razie gdyby ktoś z Was jej potrzebował a także niezapomniane chwile, których ani słowa, ani zdjęcia nie opiszą – ponieważ droga do Santiago to indywidualna potrzeba serca zaspokojona przez  przepiękne krajobrazy, naturę, przepyszne jedzenie i poznanych na naszej drodze ludzi.