Droga do Santiago de Compostela oznacza poddanie się niezwykłym krajobrazom pełnych kontrastów – od płaskowyżu do gór, od pól do wybrzeży, zabytków, pogody czy spotkanych ludzi. Camino to doświadczenie wolności, które zostanie w naszej pamięci na długo. Bardzo często na swoje pierwsze spotkanie ze szlakiem świętego Jakuba wędrowcy wybierają tradycyjne podejście, pieszo. Jednak są też tacy którzy decydują się na pokonanie drogi do Santiago rowerem, konno, motocyklem itp. Na drodze świętego Jakuba nie ma ograniczeń. Trasę pokonują ludzie w różnym wieku od małych dzieci z rodzicami, szkołami, przez młodzież, studentów aż do osób po 80. Są to również osoby o różnych wyznaniach czy motywacjach. To Wy wybieracie co bardziej Was interesuje i co dla Was będzie wyjątkowe. 

Podczas tej wyjątkowej podróży przy każdym zakręcie cieszyć się nadzwyczajnymi przeżyciami z pielgrzymami pochodzącymi z całego świata, na szlaku, miejscach noclegowych. Nie zawsze musi być to rozmowa. Pamiętajmy, że uśmiech jest językiem międzynarodowym. A podarowanie go komuś z pewnością doda siły i odwagi.

Wiele osób pyta dlaczego jest taka duża różnica w kilometrach, porównując szlak pieszy z rowerowym. A no dlatego, ponieważ żeby otrzymać certyfikat i zostać oficjalnie wpisanym na listę osób, które ukończyły szlak trzeba:
– na rowerze przejechać min. 200 km,
– przejść pieszo min. 100 km.

Pamiętaj, że bez względu jaki szlak wybierzesz i czy będzie to miniumum czy maksimum to masz takie same prawo czuć się pielgrzymem. To nie wyścig. Tu chodzi o Ciebie.  Nie porównuj się. Nie musisz się nikomu tłumaczyć ponieważ droga do Santiago jest więc wspaniałą szansą na przeżycie wyjątkowej przygody przez trasę, która od wieków zafascynowała miliony osób. 

W ofercie naszego biura SZLAKJAKUBA.COM znajdziecie dwie opcje rowerowe:
– Camino Razem na Rowerze – 8 dni – 263km
– Camino Razem na Rowerze – 16 dni – 770 km

Jakie są plusy oferty Camino Razem na Rowerze?

+ Masz przewodnika i eksperta rowerowego w jednym. Jakub to osoba, która zna Camino jak własną kieszeń. Zarówno pieszą jak rowerową. Jeśli potrzebujesz porady bądź pomocy z pewnością Ci takiej udzieli. Wszystko po to, żeby zminimalizować wszystkie stresy związane z negatywnymi rzeczami. Naszym zadaniem jest to żebyś mógł w pełni cieszyć tym co daje taka forma odpoczynku, zrelaksować się;
+ Rower będzie już na Was czekał. Zapewniamy także pakiet narzędziowy i blokadę rowerową;
+ Rowerem możecie dotrzeć wszędzie w sposób bardzo szybki i sprawny. Starannie zaplanowaliśmy odległości, które obejmie oferta Camino Razem na Rowerze. Dzięki czemu zachowacie więcej energii na zwiedzanie i poznawanie malowniczej Hiszpanii;
+ Zapewniamy codzienny transport bagażu między etapami.

Oprócz tego do niewątpliwych plusów w ofercie znajdą Państwo: przelot; transport z lotniska w Madrycie do/z; nocleg w pokojach o wysokim standardzie; wyżywienie; niezbędne dokumenty i wskazania z paszportem pielgrzyma włącznie; jest także możliwość przylotu wcześniej by poznać stolicę – Madryt czy dodania opcji 4 dniowego pobytu na wybrzeżu Atlantyckim w bardzo popularnym miasteczku Sanxenxo. 

Z nami wystarczy więc wsiąść na rower i ruszyć w podróż. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości skonsultuj się z nami 🙂