Z naszym biurem masz możliwość dodania do swojego wyjazdu czterodniowy pobyt w Madrycie! Przedłużając swój wyjazd możesz bliżej poznać piękną stolicę Hiszpanii, która jest jednym z najstarszych miast w Europie!

Madryt

Madryt jest także najwyżej położoną stolicą europejską. Słynie z największej w Hiszpanii areny do walki byków – Las Ventas która spokojnie mieści 23 tysięcy widzów spragnionych mocnych wrażeń, a także z dwóch słynnych klubów piłki nożnej: Real Madryt i Atlético Madryt i stadionu Realu, Santiago Bernabéu mieszczącego 80 tysięcy kibiców. Było coś dla panów, teraz czas znaleść coś dla pań. Każda stolica ma własną słynną ulicę pełną sklepów, w Madrycie jest to Gran Via. Na której znajdziemy setki sklepów znanych projektantów oraz typowo hiszpańskich sieci sklepów. Ulica ta to również architektoniczna wizytówka Madrytu znana z wielu katalogów, pocztówek.

W szczególności budynek Carrión na którym wisi świetlisty ekran reklamujący Schweppesa. Uwielbiany przez turystów jest również budynek Metrópolis z figurą Wiktorii (pierwotnie szczyt budynku zdobiła rzeźba Feniksa) został zbudowany na zlecenie firmy ubezpieczeniowej La Unión y el Fénix. W 1972 roku budynek został przejęty przez firmę ubezpieczeniową Metropolis, jej obecnego właściciela. Wysokość budynku sięga sześciu pięter. Ciekawostką jest fakt, że fasada, zdobienia kopuły i okna głównej klatki schodowej zostały pokryte 24 karatowym złotem!

Telefónica w Madrycie

Kolejną perełką głównej ulicy miasta jest budynek Telefónica wzorowany na wieżowcach z Manhattanu, stał się pierwszym takim drapaczem chmur na naszym kontynencie. Prace nad budowlą budynku trwały zaledwie cztery lata. Ukończony został w 1929 roku, w późniejszym czasie rozbudowywany. Imponujący lecz mniej popularny jest budynek Klubu Wojskowego, który niegdyś był jednym z najbardziej ekskluzywnych centrum rozrywki Madrytu.

Po wyczerpującym zwiedzaniu miasta można odpocząć w jednym z 40 parków. Najlepszym miejscem na odpoczynek jest przepiękny ogród botaniczny z 1781 roku oraz świątynia Deboda. Madryt słynie z jedenego z największych pałaców królewskich na świecie, Palacio Real. Para królewska korzysta z niego tylko z okazji oficjalnych uroczystości.

Plaza Mayor przyciąga wielu turystów jak również mieszkańców, znajdziemy tutaj pomnik Filipa III na koniu. Plac ten jest zamknięty jest dla ruchu kołowego. Parę kroków dalej na placu Puerta del Sol znajdziemy kilometr zero, miejsce, od którego mierzy się wszystkie odległości, można tu być w dwóch miejscach na raz. Na placu Puerta del Sol znajduje się również posąg niedźwiedzia z brązu oraz przepiękne XVIII wieczne kamienice.

Madryt słynie także z działającego od 1918 roku ogromnego muzeum Prado. W którym znajdują się obrazy takich artystów jak: Francisco Goya, Diego Velázquez, Bartolomé Esteban Murillo, a także bogate zbiory kolekcji królewskich. Inne słynne muzea to Museo Thyssen-Bornemisza, Real Academia de Bellas Artes, Museo Arqueológico Nacional czy  Museo del Ejército w którym znajduje się słynny miecz Cyda oraz 20 tysięcy ołowianych żołnierzyków).


OFERTA MADRYT
4 DNI ZAWIERA:

– Pociąg do Toledo w dwie strony;

– 3 noclegi w hotelu (ze śniadaniami);

– Transfer z lotniska do hotelu oraz z hotelu na lotnisko;

– Wcześniejszy przylot do Madrytu lub późniejszy wylot do Polski;

Przedłużając swój pobyt możesz bliżej poznać piękną stolicę Hiszpanii. Będzie okazja przespacerowania się sławną Gran Vią, zobaczenia Plaza Mayor, Palacio de Oriente, Plaza de Espana a na nim pomnik Don Kichota oraz spacer do Mercado de San Miguel. Z nami masz także szansę zobaczenia przepięknego miasteczka na wzgórzu – Toledo, znajdującego się niedaleko Madrytu! Historyczne centrum Toledo znajduje się na wzgórzu. To miasto twierdza, otoczona murami i czujnie patrzącymi z góry sadami oliwkowymi. Słynne miasto trzech kultur. Żyli tu Iberowie, Rzymianie, Wizygoci, Maurowie, Żydzi i wielcy królowie chrześcijańscy. W Catedral de Santa María można obejrzeć obrazy słynnego El Greco a także zapierające dech w piersiach osiągnięcia architektury. Budowa katedry ciągnęła się przez blisko 250 lat! Świątynię wybudowano w miejscu dawnego meczetu, który to z kolei zastąpił starą wizygocką świątynię. W bocznych uliczkach lubuje się też pan, którego wielu zna z opowieści o losach błędnego rycerza, Miguel de Cervantes.

CENA: 275 EUR/os