Obchody Dnia Św. Jakuba rozpoczęły się już 19 lipca i będą trwać aż do końca miesiąca. Najważniejszy moment całej tej celebracji przypada jednak na dzisiejszą noc!  Dzień 25 lipca zostanie hucznie przywitany w mieście spoczynku apostoła – Santiago de Compostela. 

Jest to jedna z najważniejszych uroczystości w całej Hiszpanii. Łączy ona akty religijne, kulturowe i muzyczne, które odbywają się w najbardziej charakterystycznych zakątkach miasta, takich jak Plaza del Obradoiro, Quintana – gdzie będzie zlokalizowana większość koncertów – lub Alameda. Dziś w Santiago de Compostela będą obecni pielgrzymi i turyści z całego świata!

FUEGOS DEL APOSTOL 2019

Tegoroczna edycja rozpoczęła się na Plaza del Obradoiro 19 lipca. Wydarzenie zostało otworzone przez znanego aktora – Luisa Zahery, który zdobył nagrodę Goya dla najlepszego aktora drugoplanowego w filmie “Królestwo”. Po ceremonii otwarcia odbył się koncert Zalona Thompsona na Plaza de la Quintana.

24 lipca pełni rolę wigilii Dnia Św. Jakuba, jak co roku odbędzie się pokaz multimedialny na Pazo de Raxoi (wyjątkowo nie na ścianie katedry z powodu jej remontu) i imponujący spektakl fajerwerek.Wydarzenie jest tak znane i okazałe, że ludzie zbierają się na placu już o godzinie 18:00, gdzie spektakl zaczyna się przed północą. laughing

Tak oto zostanie przywitany dzień 25 lipca, kiedy to tysiące Galicyjczyków przybędzie do swojej stolicy. W tym roku uroczysta msza z tej okazji odbędzie się w kościele San Martín Pinario. Będa obecne znane osobistości, w tym przedstawiciele rodziny królewskiej. Tego dnia swój koncert da Leilía i Milladoiro, znana w Galicji grupa muzyczna. 

Obchody Dnia Św. Jakuba to również doskonała okazja na promocję galicyjskiej kultury. 30 lipca odbędą się festiwale folklorowe i recitale Królewskiej Filharmonii Galicji. Obchody zakończą się 31 lipca, z kilkoma koncertami, na których wystąpi m.in. wokalista Fredi Leis.