Król Belgii przebywa obecnie w Hiszpanii z żoną i kilkorgiem swoich dzieci, a także grupą przyjaciół. Postanowili oni bowiem przejść kilka etapów Camino de Santiago! Wczoraj przeszli drugi etap w La Rioja, gdzie pokonali trzydzieści kilometrów Szlaku Francuskiego, na odcinku z Logroño do Nájera. Jest to bardzo urokliwy odcinek Szlaku św. Jakuba, wypełniony licznymi winnicami.


Król Belgii na Camino de Santiago!

Grupa przybyła do Hiszpanii we wtorek i rozpoczęła swoją wędrówkę w końcowej części Nawarry, obecnie znajduje się ona w prowincji La Rioja. Filip I i królowa Matylda idą wzdłuż Szlaku Francuskiego jako jedni z pielgrzymów. Wszystko wskazuje na to,  że rodzinie królewskiej Szlak Jakuba bardzo przypadł do gustu, ponieważ również w zeszłym roku pokonali trasę do Camino de Santiago.

Francuska Droga świętego Jakuba jest obecnie najpopularniejszym szlakiem spośród wszystkich dróg jakubowych w Hiszpanii. Z tego powodu pojawia się tu najwięcej pielgrzymów. Szlak Francuski rozpocząć można w Roncesvalles, miejscowości znajdującej się na granicy francusko-hiszpańskiej. Do przebycia wtedy jest około 800 km. Droga prowadzi przez kilka urokliwych prowincji Hiszpanii: Navarra, La Rioja, Burgos, Palencia, Castilla y Leon, Lugo i A Coruna. Więcej informacji o Szlaku Francuskim znajdziesz tutaj.

 

Szlak Francuski nie jest zarezerwowany jedynie dla królów, ty również możesz go przejść. Sprawdź naszą ofertę! 🙂