jedzenie

Podobnie jak większość tradycyjnych hiszpańskich potraw, galicyjskie jedzenie jest zwykle proste, obfite i skromne. Obszar ten jest bogaty w wysokiej jakości składniki. Co więcej, region nazywany jest „Zieloną Hiszpanią” ponieważ spotykamy tu wiele bujnych dolin oraz terenów wiejskich. Żyzna ziemia sprawia że uprawa owoców oraz warzyw jest bardzo prosta. Wśród nich możemy znaleźć paprykę, ziemniaki, buraki, fasolę a także orzechy, kukurydzę, pszenicę czy grzyby. Cenione są tu również różnego rodzaju mięsa;między innymi wołowina (zjadana jako cielęcina) a także drób i wieprzowina. Nie sposób nie wymienić słynnych serów;Tetilla, Ulloa, San Simon i O Cebreiro. Dzięki temu że obszar ma duży dostęp do zbiorników wodnych kuchnia słynie również z owoców morza.

W Galicji Odbywa się około 300 festiwali żywnościowych rocznie, co pokazuje że tradycyjna kuchnia ma tu bardzo duże znaczenie.

Co ciekawe możemy dojrzeć wiele podobieństw pomiędzy kuchnią polską a galicyjską. Tak jak u nas bardzo doceniane są gotowane ziemniaki. Popularnym warzywem jest kapusta z której robione jest caldo gallego, co przypomina nasz kapuśniak.