Obierając szlak Portugalski wielu z was będzie miało okazję zwiedzić Porto, niezwykle malownicze miasto położone na imponujących wzgórzach. Oto krótki przewodnik po Porto, gdzie wymienione zostały najważniejsze atrakcje turystyczne tego miasta. Apreciar!

Ponte Dom Luis I

Dwukondygnacyjny most z kutego żelaza znajdujący się nad rzeka Duoro, jest on istnym symbolem miasta. Most został zaprojektowany przez twórców wieży Eiffla i Statuy Wolności. Nie da się ominąć tego miejsca, gdyż jest to doskonały punkt widokowy, orientacyjny, komunikacyjny i najchętniej fotografowana atrakcja turystyczna w mieście.

Ponte Dom Luis I

Ponte Dom Luis I

Ribeira

Jeżeli chcecie poczuć wyjątkowy klimat Porto, powinniście udać się do dzielnicy Rebeira, która została wpisana na listę UNESCO. Wąskie uliczki, ciemne miejsca i wysokie kamienice robią niesamowite wrażenie. W którymś momencie natraficie na Casa de Infante, dom w którym urodził się Henryk Żeglarz.

Torre dos Clerigos

To najwyższa, licząca ponad 75 metrów wieża w Porto, która jest doskonałym punktem widokowym. Widać z niej charakterystyczną panoramę miasta, na której dominują czerwone dachy budynków. Przygotujcie się na wysiłek, ponieważ ten widok jest warty 250 stopni schodów.

Kościoły w Porto

Porto to raj dla osób, które lubią zwiedzać kościoły. Na szczególną uwagę zasługuje katedra Sé do Porto o potężnych i wysokich murach; Igreja de Santa Clara, którego wnętrze aż kipi złotem; Igreja de Santo Ildefonso i Igreja do Carmo, których fasady obłożone są typowymi azulejos. Spacerując ulicami porto w którymś momencie natrafimy na Capela das Almas, budynek całkowicie pokryty w niebieskich kafelkach.

Ribeira

Ribeira

Sao Bento

Jeżeli podobają się Wam azulejos, koniecznie musicie odwiedzić dworzec kolejowy Sao Bento. Wnętrze tego budynku zdobią te charakterystyczne, niebieskie kafelki, które z idealną starannością zostały ułożone w taki sposób, aby przedstawiały historię tego miasta.

Mercado do Bolhao

Jest to targowisko, gdzie odnajdziecie mnóstwo lokalnych produktów. Wnętrze hali wypełnione jest licznymi straganami pełnymi owoców, warzyw, ryb, kwiatów oraz innych wyrobów. Idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć klimat i specyfikę tego miasta.

Jardim do Palacio de Cristal

Imponujące Ogrody Pałacu Kryształowego, gdzie możecie zaznać relaksu i spokoju. To idealne miejsce na odpoczynek po intensywnym zwiedzani miasta, któremu towarzyszy idealny widok na panoramę miasta i rzekę Duoro.

Foz do Duoro

Foz do Duoro

Foz do Duoro

Wsiądź w żółty tramwaj w dzielnicy Ribeira i udaj się do Foz do Duoro. Jest to dzielnica, gdzie odnajdziesz przepiękne widoki na Ocean. Plaża jest kamienista, a fale bardzo wysokie, jednak spacer nad oceanem to idealne zwieńczenie dnia w Porto.