Madryt, stolica Hiszpanii to miasto warte zwiedzenia i grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji udając się do Santiago de Compostela, a kilka naszych ofert to umożliwia. Oto najważniejsze atrakcje turystyczne Madrytu, które można zwiedzić nawet w jeden dzień!

Puerta del Solie

Chyba najbardziej znany punkt w Madrycie, kultowe miejsce od którego warto rozpocząć zwiedzanie. Szczególną uwagę warto zwrócić na tamtejszy zegar, który towarzyszy w noc sylwestrową niemal wszystkim Hiszpanom i to na sygnał jego uderzeń zajadają się winogronami na szczęście. Na samym środku mieści się pomnik Karola III Burbona, który w historii Madrytu zasłynął jako wielki budowniczy tego miasta. Nieopodal można napotkać rzeźbę niedźwiedzicy opierającej się o drzewo, jest to jeden z ważniejszych symboli miasta.

Plaza Mayor

Z placu głównego wychodzi wiele dróg, jednak najlepiej zdecydować się na Calle Mayor, z tej uliczki odbijcie w Calle de Filipe III, która pokieruje was do Plaza Mayor. Znajdziecie tam wiele ciekawych budynków. Szczególnie warta uwagi jest Casa de Panaderia, zwieńczona koroną królewską. Obok Plaza Mayor znajduje się hala targowa San Miguel wpisana na listę UNESCO. Miejsce to słynie z pysznego jedzenia.

Pałac Królewski

We wnętrzu tej budowli znajdziecie m.in lustrzaną salę tronową, gabinet chiński i zabytkowe skrzypce. Z pałacowego dziedzińca można podziwiać piękny widok na okoliczne góry jak i same miasto. Osoby z większą ilością czasu mogą zwiedzić  dodatkowo zbrojownię oraz katedrę, które znajdują się obok pałacu.

Muzeum Prado

Muzeum znajduje się na Paseo del Preado. Znajdziecie tam wspaniałą kolekcję obrazów, które w dużej mierze należały do kolejnych królów Hiszpanii. Osoby które nie są największymi fanami sztuki i nie chcą tam pędzić zbyt wiele czasu, mogą sprawdzić na stronie muzeum lokalizację tych najważniejszych dzieł sztuki.

Park Retiro

Magiczne miejsce, gdzie znajduje się staw z niebieskimi łódkami i wielki pomnik na jeziorze. Następnie udajcie się do Kryształowego Pałacu, który jest specyficzny, ale piękny. Odbywają się w nim najczęściej wystawy sztuki współczesnej, ten park jest naprawdę warty odwiedzenia.