Trasa z Redondela do Pontevedra liczy około 19 km. Przejście tego odcinka bez postoju zajmuje około 4 godziny, jednak wiadomo, że to od Ciebie zależy, co zobaczysz po drodze, jaką ścieżkę obierzesz i jak wiele czasu to zajmie. Zapoznaj się z naszym opisem tego odcinku Szlaku Portugalskiego i dowiedz się, co możesz zobaczyć po drodze.

Redondela do Pontevedra – opis trasy

Droga rozpoczyna się  przy samym wyjściu z klasztoru Vilavella, najlepiej jest następnie podążać za żółtymi strzałkami. Opuszczamy Redondela i udajemy się kierunku Arcade, sama droga prowadzi wzdłuż drogi N-550, która po kilku kilometrach doprowadzi nas do Cesantes. Tam powinieneś natknąć się na uroczą kaplicę Santa María. Po szybkim zwiedzeniu kontynuuj drogę w stronę Arcade, w gminie Soutomaior, słynącej z XIII-wiecznego Zamku. Jednak aby go zobaczyć, musisz wykonać dodatkowe 4 km. Prowincja ta słynie również z hodowli ostryg i wszechobecnych winnic, najsłynniejsze wino pochodzące z tego regionu to „Rias Baixas”.

Ponte Sampaio most

Następnie docieramy do Ponte Sampaio, już w gminie Pontevedra. Tamtejszy most rzymski liczy aż 10 łuków i pochodzi z początku średniowiecza. Przecina on rzekę i odegrał kluczową rolę w wielu bitwach, które zakończyły okupację francuską w XIX wieku. W pobliżu znajduje się plaża nad rzeką i kilka punktów widokowych.

W końcu docieramy do Pontevedra, przy rzece Lérez. Nadano temu miastu wiele międzynarodowych nagród, ponieważ miasto w ostatnich latach zanotowało gwałtowny rozwój, a priorytetem stali się sami mieszkańcy i ich potrzeby. Stare Miasto uważane jest za drugą, najważniejszą starówkę w Galicji zaraz po Compostela. Znajduje się tam słynny kościoła Virxe da Peregrina, a także wiele uroczych placów, tętniących życiem. Najważniejsze z nich to: Plaza da Ferreria, Plaza da Lena i Plaza da Verdura. Są to miejsca, gdzie mieszkańcy i pielgrzymi spotykają się i rozpoczynają swoje spacery po mieście.

Najważniejsze atrakcje turystyczne na trasie

Redondela:

Pazo Torres de Agrelo

Iglesia de Santiago

Ábside de la Iglesia de Santiago

Pazo de Reboreda

Pontesampaio:

Iglesia de Santa Maria de Ponte Sampaio

Pontevedra:

Iglesia de la Peregrina

Basílica de Santa María

Plaza de La Leña

Convento de San Francisco

Monumento y Casa Consistorial

Ruinas de Santo Domingo

Zainteresowany szlakiem? Sprawdź naszą ofertę!

Razem – www.szlakjakuba.com/szlakportugalskirazem

Samodzielnie – www.szlakjakuba.com/szlakportugalski