Pewna para z Hiszpanii postanowiła pobrać się właśnie na Szlaku św. Jakuba, tuż przed przybyciem do Santiago de Compostela. Cristina i Manuel spotykają się ze sobą już od 10 lat! Para zaręczyła się w Rzymie, przy cudownej  Fontana di Trevi i postanowiła zalegalizować swój związek w dość nietypowy sposób. Miesiąc temu rozpoczęli swoją wędrówkę Szlakiem Francuskim w Saint Jean Pied de Port, niedaleko Roncesvalles, a wczoraj w schronisku w Palas de Rei doszło do ceremonii zaślubin.

Na ślubie pojawili się bliscy pary. Mimo tak ważnej uroczystości, po nocy poślubnej Cristina i Manuel, jak każdego dnia pielgrzymki wyruszyli dalej w drogę, aby cieszyć się swoim miesiącem, a raczej tygodniem miodowym na Szlaku Św. Jakuba. Dziś małżonkowie chcą dotrzeć do Melide, a w środę osiągną swój cel w Santiago de Compostela. 7 września para wróci do domu i będzie mogła wspominać jedną z najbardziej oryginalnych ceremonii zaślubin na świecie.

Ślub na Camino de Santiago

Manuel po oświadczynach długo zastanawiał się gdzie i jak chce zawrzeć sakrament małżeństwa, chciał aby ten dzień był oryginalny, wyjątkowy i nietypowy.  Para już dawno temu zakochała się w Galicji i ma za sobą już 4 pielgrzymki Szlakiem Św. Jakuba. Galicja kojarzy się im z wieloma ważnymi i szczęśliwymi momentami życia, poza tym oboje kochają tamtejszą kuchnię. Manuel zorganizował wszystko sam, załatwił wszelkie formalności i upewnił się, czy ślub w schronisku jest w ogóle możliwy.

Okazało się, że organizacja ślubu na Camino nie jest bardzo uciążliwa, sama rodzina również chętnie przyjęła ten pomysł. I tak Manuel i Cristina zawarli wczoraj związek małżeński w nietypowy, właściwy dla siebie sposób, na Szlaku Św. Jakuba, który wiele dla nich znaczy i prowadzi przez ich ukochaną Galicję. Parze życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia oraz pomyślnego dotarcia do Santiago de Compostela. Miło dowiedzieć się, że Camino może być również bardzo romantycznym miejscem, gdzie ludzie przeżywają najważniejsze chwile swojego życia.