W miniony czwartek pewna grupa studentów bez większych oporów postanowiła rozbić swój obóz namiotowy na… Praza do Obradoiro, czyli u samych stóp katedry w Santiago de Compostela. Oczywiście był to żart, a młodzież ta nie planowała spędzić nocy na placu. Możliwe, że cała akcja została zorganizowana na potrzeby zrobienia szumu w mediach społecznościowych.

Może się również okazać, że rozbicie namiotu było spowodowane chęcią zmiany ubrań, lub po prostu przeświadczeniem, że w nagrodę za przebycie Camino można zrobić wszystko! Widok ten był tym bardziej groteskowy, ponieważ studenci postanowili ogrodzić swój namiot plecakami, butami, ubraniami, a nawet ekspresem do kawy. Miejscowa policja natychmiast wypatrzyła tworzące się obozowisko i poprosiła o natychmiastowe złożenie namiotu.

To nie pierwszy taki przypadek

Choć wydaje się to być absurdalne, takie sytuacje są coraz częściej spotykane na Camino. Może nie w tak ekstremalnym wydaniu, jak rozbicie namiotu przed samą katedrą, ale spotykane są one również w parkach i innych częściach miasta. Pielgrzymi chcąc odpocząć rozbijają namioty nawet w niedozwolonych miejscach. Miejscowa policja zazwyczaj delikatnie prosi pielgrzymów o zwiniecie namiotów, jedynie w ekstremalnych przypadkach są nakładane kary pieniężne. Pamiętajcie więc, aby absolutnie nie narażać się na niepotrzebne nieprzyjemności.

Na szczęście my organizujemy pielgrzymki tak, że nie musicie nosić ciężkiego bagażu, a po dotarciu na miejsce możecie wygodnie wypocząć w schronisku. 🙂 Dbamy o Wasz komfort i bezpieczeństwo. Sprawdźcie naszą nową ofertę na rok 2019!