Tui do Redondela to ten etap Szlaku Portugalskiego, który jest prawdopodobnie najtrudniejszy. Wcale nie chodzi tutaj o ilość kilometrów, a raczej o górzystość terenu, gdzie będziesz musiał pokonać kilka większych wzniesień. Przeczytaj więc co Cię czeka na trasie, oraz na co powinieneś być gotowy.

1. Tui – Ribadelouro – 6,6 km – około 1 godz. 30 min

Po przejściu przez most na rzece Miño, która jest granicą między Hiszpanią i Portugalią, szlak poprowadzi Cię przez stare miasto Tui, gdzie znajduje się niezwykle imponująca katedra. Obowiązkowo musisz ją zwiedzić, następnie warto się udać do pobliskiego Ratusza. Pochodź trochę po starym mieście i podziwiaj tamtejszą architekturę. W mieście znajdują się oznaczenia, które poprowadzą Cię ścieżkami. Po przekroczeniu obwodnicy, przejdziesz pomiędzy lasami, wzdłuż autostrady, aż do Ribadelouro.

2. Ribadelouro – O Porriño – 8.8 km – około 2 godz.

Po przejściu przez małe miasteczko Ribadeloro obierz ścieżkę prowadzącą przez las, która zachwyci dosłownie każdego. Strumienie wody, rustykalne mosty, bujna roślinność i malownicze doliny sprawią, że zapragniesz, aby ta droga nigdy się nie kończyła. , temu, proponujemy Wam alternatywną trase aby nie przejść przez obszar przemysłowy. W końcu na swej drodze ujrzysz O Porriño. 😊

3. O Porriño – Mos – 5,8 km – około 1 godz. 30 min.

Wioska O Porriño jest przecinana przez Plaza de San Sebastián i Concello, które prowadzą aż do Kaplicy Las Angustias. Droga jest wygodna, płaska i prowadzi asfaltem. Po drodze zobaczymy dużo zieleni, która rozrasta się w tej spokojnej i urokliwej okolicy. W którymś momencie na naszej drodze stanie Pałac Mos i urocza wioska o tej samej nazwie.

4. Mos – Enxertade – 5,1 Km – około 40 min.

Enxertade znajduje się w najwyższym punkcie wzgórza, gdzie powstaje płaskowyż, znany również jako Chan das Pipas. Od Mosa do szczytu niestety droga będzie trochę trudna, ale prowadzi wygodną ścieżką i jest bardzo dobrze oznaczona. Podczas wędrówki miniemy kaplicę Santiaguino de Antas, piękne miejsce, które wręcz zaprasza do odpoczynku.

5. Enxertade – Redondela – 5,5 Km – około 1 godz. 30 min.

Droga polna poprowadzi nas z górki i wśród drzew sosnowych do Redondeli. Miasto słynie z dwóch połączonych ze sobą wiaduktów kolejowych o następujących nazwach – “El Viaducto de Madrid” i “El Viaducto de Pontevedra”. Zostały one wybudowane w XIX wieku, a ich długość wynosi około 411 metrów. To w tym mieście kończy się pierwszy etap waszego Szlaku Portugalskiego. 😊

 

Zainteresowany Szlakiem Portugalskim? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Razem – www.szlakjakuba.com/szlakportugalskirazem

Samodzielnie – www.szlakjakuba.com/szlakportugalskisamodzielnie