hdr

Pierwszą rzeczą która przychodzi wielu ludziom do głowy jest pytanie ‘DLACZEGO chce przejść szlak Świętego Jakuba’? Najważniejsze jest jednak aby spróbować oderwać się od codziennej rutyny, połączyć z własnym wnętrzem i posłuchać rytmu stóp.

Ważne jest własne podejście do podróży, każdy ma swój cel 🙂

Oprócz pozytywnego myślenia , dobrze jest jednak pamiętać o pewnym przygotowaniu fizycznym.

Nie trzeba być sportowcem aby przejść Camino, jednak należy pamiętać że jest to sporo kilometrów do przebycia, każdego dnia idziemy ok 20-25km tak więc optymalnie jest zacząć myśleć od tym na miesiąc przed wyprawą. Możemy stopniowo przyzwyczajać nasze ciało do codziennych spacerów i każdego dnia zwiększać ilość przebytych kilometrów. Oczywiście na trasie każdy indywidualnie dobiera sobie tempo marszu oraz długość odpoczynku.

Kilka dni przed wyprawą , można także spróbować spaceru z plecakiem, sprawdzić przy okazji czy na pewno jest wygodny. A także wypróbować buty w których zamierzasz przebyć Camino.

Buty odgrywają istotną rolę, na pewno nikt z nas nie chciał by przemierzać drogi z odciskami na stopach, dlatego lepiej sprawdzić je wcześniej czy aby na pewno nie obcierają lub nie powodują bolących pecherzy. Najlepsze buty na takie wyprawy to trapery, buty trekkingowe.

Jeżeli mamy zaplanowaną wyprawę, fajnie jest też co nieco dowiedzieć się o Hiszpanii oraz jej kulturze, myślę , że podstawowe zwroty po hiszpańsku mogą nam się przydać.

Zachęcamy do czytania reszty bloga a na pewno pomoże wam to w poznaniu tego wspaniałego kraju.