Ukończenie Camino de Santiago nie jest prostym zadaniem. Do przebycia jest bowiem wiele kilometrów, a w trakcie często możemy narzekać z powodu wysokich temperatur i ekstremalnych wyzwań na różnych etapach. Dlatego trzeba być na wszystko przygotowanym, a przede wszystkim odpowiednio dbać o siebie w trakcie pielgrzymki!

Jak rozluźnić stopę na Camino de Santiago?

Stopy są głównym narzędziem, potrzebnym do przebycia Szlaku św. Jakuba. Przejście Camino de Santiago, nawet na najkrótszych trasach, jest fizycznym wyzwaniem dla naszych stóp. Większość pielgrzymów nie jest przyzwyczajona do pokonywania tak wielu kilometrów w ciągu kilku dni. Stopy wspierają nasze całe ciało, a wraz z każdym krokiem jest im coraz ciężej.

Aby nasze stopy pozwoliły nam bezpiecznie dotrzeć do Santiago i uniknąć jakichkolwiek urazów lub dyskomfortu, dobrze jest wykonywać codzienne ćwiczenia, prawidłowo je czyścić, używać kremów nawilżających i relaksacyjnych, zimnych żeli lub relaksujących soli, tak aby były ciągle zadbane i mogły nas łatwiej zabrać na Plaza del Obradoiro bez większych komplikacji. W aptekach znajdziesz różne produkty, które pomogą Ci przejść pielgrzymkę o wiele przyjemniej.

Na rynku mamy dostęp do  szerokiej gamy produktów, przeznaczonych dla zmęczonych stóp – orzeźwiające żele przygotowujące stopy do wyprawy jak i kojące kremy ​​i relaksujące sole przeznaczone do bieżącej pielęgnacji po każdym etapie.

Są to zazwyczaj produkty ekologiczne i niedrogie, które pomogą Ci zadbać o stopy i uniknąć bólów podczas trwania pielgrzymki, a tym samym dotrzeć do Santiago, ciesząc się pięknymi widokami i nie skupiając się na niepotrzebnym bólu!

Sporą ulgą dla stóp będzie mniejszy plecak! Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno twoje stopy jak i kręgosłup nie będą narażone na kontuzję. Pamiętaj, że zapewniamy transport bagażu pomiędzy etapami. Skontaktuj się z nami!