Dla wszystkich wierzących oraz praktykujących Katolików z pewnością obecność na mszy świętej jest bardzo ważnym elementem ich życia duchowego. Niestety, w trakcie pielgrzymki na Camino, często nie ma takiej możliwości, zwłaszcza w tych mniejszych miejscowościach. Zdarza się również, że w miejscowości, w której nocują pielgrzymi nie ma nawet kościoła, lu jest on zamknięty, bądź też msza święta odbywa się w godzinach, w których pielgrzym nie może w niej uczestniczyć. W o wiele lepszej sytuacji znajdują się osoby, które wędrują w towarzystwie kapłana mogącego odprawić specjalnie dla nich mszę świętą.

Zbierz informacje

Świetnym rozwiązaniem przed wyruszeniem na trasę jest dokładnie zapoznanie się miejscowościami, w których będziemy nocować oraz upewnienie się, że w danym dniu można wziąć tam udział we mszy świętej. Jeżeli nie potrafisz znaleźć informacji na ten temat, śmiało możesz zwrócić się do nas o pomoc. W trakcie planowania pielgrzymek indywidualnych jak i grupowych spokojnie możemy zaplanować czas na msze we wskazanym miejscu.

Ciekawa aplikacja

Ciekawą opcją jest portal misas.org, który swoim użytkownikom oferuje dostęp do bazy ponad 14 tysięcy kościołów katolickich, w których jest odprawianych nawet 53 tys. mszy świętych. Dodatkowo administratorzy tego serwisu stworzyli aplikację na iPhone, dzięki której można wyszukać poszczególne informacje na temat mszy świętej w interesującej nas miejscowości. Minusem jest fakt, że aplikacja działa jedynie w języku hiszpańskim. Jest ona jednak na tyle prosta i intuicyjna, że korzystanie z niej nie powinno powodować zbyt wielu problemów. 😉

Msze w Santiago w trakcie remontu katedry

Trwa renowacja katedry w Santiago de Compostela w tym ołtarza, z tego powodu zmieniono miejsca odprawianych mszy. Więcej informacji znajdziesz tutaj.