Trwa remont w Katedrze Santiago de Compostela, obecnie konserwatorzy rozpoczynają prace nad samym ołtarzem i nawą główną. Z tego powodu od 28 stycznia 2019 roku Msza Święta będzie miała miejsce w innym kościele. Sama katedra nadal będzie otwarta dla pielgrzymów.

Katedra nadal otwarta dla pielgrzymów

Zgodnie z oficjalną informacją, codzienna Msza Pielgrzyma odbywać się będzie o godz. 12.00 w kościele San Francisco, a w kościele Santa Maria de Salome będzie miała miejsce eucharystia o godzinie 7.30. 9.00, 10.00 i 19.00. Najważniejsze uroczystości i festiwale będą odbywać się w kościele San Martín Pinario. Będziemy jeszcze udzielać szczegółowych informacji w trakcie organizacji pielgrzymki.

Polska Msza św. odbywa się teraz  w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku o godzinie 9:30 w kościele San Fiz (Iglesia de San Fiz de Solovio). Znajduje się on w starej części miasta, niedaleko od Katedry, około 7 min drogi pieszo z Praza do Obradoiro (czyli głównego placu przed Katedrą). Należy szukać w okolicy targu (Mercado de Abastos). Istnieje zwyczaj wyczytywania imion i nazwisk pielgrzymów, którzy tego dnia dotarli do Santiago de Compostela.

Remont katedry trwa w najlepsze

Katedra pozostanie otwarta dla pielgrzymów, będzie nadal można pomodlić się w kaplicy i przytulić figurę Św. Jakuba. Cały obiekt zostanie udostępniony do zwiedzania w godzinach od 9.00 do 19.00.

Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych wpisach (sprawdź tutaj), pierwsze widoczne efekty renowacji katedry są naprawdę zachwycające. Przy sporym nakładzie czasu, pieniędzy oraz miłości do tego miejsca, Katedra Santiago de Compostela odzyskuje swoje dawne kolory i majestat. Już nie możemy się doczekać efektu końcowego i z chęcią będziemy obserwować postępujące prace konserwatorów. 🙂