• Wliczone
 • Terminy i Ceny
 • Opis Oferty
 • Nie Wliczone
 • FAQ

SAMODZIELNIE: WYBIERZ WŁASNĄ DATĘ PODRÓŻY

 • Transport z Madrytu do punktu startowego
 • 8 noclegów pokoju prywatnym z łazienką
 • 8 śniadań
 • Transport bagażu pomiędzy etapami
 • Własne tempo podczas wędrówki
 • Paszport pielgrzyma i porady
 • Możliwość uczestnictwa w codziennej mszy świętej
 • Pomoc telefoniczna przez 24h

Wyjazd Autokaru z lotniska w Madrycie najpóźniej o 16:45 lub 17:45 z centrum Madrytu. 

Please wait...

O CEBREIRO DO SANTIAGO

Trasa

DZIEŃ 1

Dojazd do Ponferrada

Zapewniamy transport autobusem z Madrytu do Ponferrady. Jazda pomiędzy 6 godzin i 5 godzin.
Nocleg.

DZIEŃ 2

ETAP 1 (21,1 KM) O Cebreiro - Triacastela

Transport prywatny do O Cebreiro wcześniej rano z Ponferrada. Dziś zwiedzamy galicyjską wioskę – O’Cebreiro, w której warto zobaczyć tak zwane “pallozas”, czyli datowane na I-wiek celtyckie budynki ze słomianymi dachami. Dzisiejszy dzień będzie obfitował w przepiękne, górzyste widoki. Schodząc z góry zygzakowym szlakiem napotkamy mnóstwo małych, uroczych wiosek, które wydają się być ukryte przed całym światem. Pobliskie lasy i przyroda dosłownie zapierają dech w piersiach pielgrzymów. Trasa w ogromnej mierze omija asfaltowe odcinki, jednak przebiega równolegle (wzdłuż) chodników i dróg, co daje wybór osobom chcącym ominąć błoto lub też śnieg w trakcie mniej dogodnych warunków atmosferycznych.

DZIEŃ 3

ETAP 2 (18,3 KM) - Sarria

Dziś Szlak Św. Jakuba biegnie wzdłuż łańcucha małych miasteczek z bogatą tradycją Camino. Możemy tam napawać się cudownymi widokami miejscowych lasów. Wariant Samos odchodzi na południe od rzeki Sarria, oferując piękne krajobrazy i liczne przykłady popularnej galicyjskiej architektury.

DZIEŃ 4

ETAP 3 (26,4 KM) - Portomarin

Interesujący etap i stosunkowo prosty do pokonania. Droga prowadzi przez piękny odcinek Galicji, prowadzi on nas między łąkami i bujnymi lasami dębów i kasztanów, pozostawiając nam nieskończoną liczbę małych wiosek lub ciekawych miejsc. Nasz dzień rozpoczniemy od wczesnego śniadania następnie wyruszymy w drogę. W XII-wiecznym kościele Igrexa de San Salvador będziecie mogli Państwo podbić Wasz Paszport Pielgrzyma. Przejdziecie przez XII-wieczny most wzniesiony nad niewielkim strumykiem. Nosi on nazwę Ponte de Aspera i w całości jest stworzony z kamienia. Miniemy również niewielkie miasto Barbadelo, a kilka kilometrów dalej ujrzymy sławny znak, który wskazuje, że do Santiago de Compostela pozostało jedynie 100 kilometrów. Dalsza droga prowadzi nad zbiornikiem, który został utworzony w 1960 roku w celu zasilania całego regionu w energię elektryczną. Jest ona pozyskiwana z wód najdłuższej rzeki w całej Galicji – rzeki Miño. Dzień zakończymy w mieście, gdzie będziemy mogli podziwiać m.in. kościół Igrexa de San Nicolas, który pełnił niegdyś rolę fortecy. Średniowieczne miasto Portomarín zniknęło w 1963 roku pod wodami zbiornika Belesar. Budynki o najwyższej, historycznej wartości zostały przeniesione do nowego miasta.

DZIEŃ 5

ETAP 4 (22 KM) - Palas de Rei

Kolejny nasz dzień to nieco dłuższa wędrówka – cały trud w pełni wynagrodzą nam jednak wspaniałe dęby i eukaliptusy spotkane na szlaku. W którymś momencie naszym oczom ukaże się Castro de Castromaior – osada pochodząca z epoki żelaza. Ważnym punktem na trasie okaże się również krzyż Cruceiro de Lameiros z 1670 roku. Ma on duże znaczenie symboliczne – poszczególne części krzyża ukazują młot, gwoździe, kolce i czaszkę i symbolizują śmierć Jezusa Chrystusa. Następnie dotrzemy do miasteczka Palas de Rei w którym spędzimy kolejną noc.

DZIEŃ 6

ETAP 5 (28 KM) - Arzúa

Dziś opuścimy prowincję Lugo i wkroczymy do prowincji La Coruña. Wiele miejsc na trasie tego dnia wygląda jak żywo wyciągnięte z epoki średniowiecza. Za przykład może uchodzić np. kościół Igrexa de Santa Maria de Leboreiro oraz XII-wieczny most Ponte Velhe Furelos. W którymś momencie okolica zmieni się w nieco bardziej nowoczesną. W lokalnych restauracjach przygotowywane są najlepsze ośmiornice w całej Galicji, dlatego warto na chwilę się zatrzymać i spróbować tych wspaniałych dań. Miasto docelowe znajduje się zaledwie 50 km od Santiago de Compostela, a to oznacza, że za nami już połowa naszego Camino!

DZIEŃ 7

ETAP 6 (20 KM) - Pedrouzo

Przedostatni dzień obejmuje łatwiejsze do pokonania szlaki, dzięki czemu zachowamy energię na finał w katedrze Santiago de Compostela. Przez cały czas będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy pełne pól i łąk, na których rosną wspomniane dęby i eukaliptusy. Szczególnie polecane do zwiedzenia są: niewielki kościół Św. Ireny oraz święta fontanna, która została wybudowana na cześć Świętej Ireny, portugalskiej męczennicy zabitej w tym miejscu.

DZIEŃ 8

ETAP 7 (20 KM) - Santiago

Dzień dziewiąty to wędrówka przez łagodne i malownicze tereny. Będziemy mogli udać się na punkt widokowy El Monte de Gozo, skąd po raz pierwszy możemy ujrzeć cel naszej podróży – katedrę Santiago de Compostela. Stamtąd jedynie chwile będą dzieliły Nas od Plaza del Obradoiro, gdzie mieści się katedra. Po dotarciu na miejsce zostaniecie poproszeni o pokazanie swojego Paszportu Pielgrzyma i zdradzenie celu wyprawy (np. duchowy bądź kulturowy). Następnie otrzymacie specjalny certyfikat poświadczający, że ukończyliście pielgrzymkę. Wraz z tłumem innych pielgrzymów, będziemy mogli zwiedzić okolice katedry i ujrzeć kadzidło Botafumeiro.

DZIEŃ 9

POWRÓT DO POLSKI

Możecie Panstwo przedłużyć swój pobyt i pozwiedzać inne regiony Hiszpanii lub rozpocząć podróż powrotną.
Możemy również zarezerwować dla Państwa transport na dowolne lotnisko lub do innego miasta.

 • Przeloty
 • inne usługi nie wymienione w punkcie "wliczone"

Czyste, wygodne i prywatne pokoje z łazienką. Minimalny standard to pensjonat, ale w większości przypadków są to rodzinne hotele dwu- lub trzygwiazdkowe. Oczywiście łóżka są już pościelone, a w sypialni znajdują się ręczniki.

Przykładowe zdjęcia pokoi