Program:
 • Wliczone
 • Terminy i Ceny
 • Opis Oferty
 • Nie Wliczone
 • FAQ
 • SAMODZIELNIE: WYBIERZ WŁASNĄ DATĘ PODRÓŻY
  • Transport Autokarem z Porto do Viana de Castelo
  • Własne tempo podczas wędrówki
  • Transport bagażu pomiędzy etapami
  • 10 noclegów w pokoju prywatnym z łazienką
  • 10 śniadań
  • Prom pomiędzy Portugalia i Hiszpania
  • Paszport pielgrzyma i porady
  • Możliwość uczestnictwa w codziennej mszy świętej
  • Pomoc telefoniczna przez 24h

  _____________________________________________

  Godziny wyjazdu autokarów na lotnisku w Porto:

  8:30 / 10:00 /11:00 / 14:00 /17:00 / 18:45

  Sobota 8:30 / 10:00 /11:00 / 14:00 /17:00 / 18:45

  Niedziela 8:30 /11:00 / 14:00 /17:00

Please wait...

VIANA DO CASTELO DO SANTIAGO

szlak portugalski costa wybrzeze

Trasa

DZIEŃ 1

Transport z Lotniska i nocleg w Viana do Castelo

Viana do Castelo to dość duże portowe miasto. Ma niezwykle malownicze, nadmorskie obrazy oraz długie piaszczyste plaże.

DZIEŃ 2

ETAP 1 / (27 KM) - Caminha

Pierwszy i ostatni etap na terenie Portugalii.  Możesz wybrać oficjalny szlak co prowadzi przez wewnątrz lub skierować się przez  plaży aż do ujścia rzeki Miño oto granica pomiędzy Hiszpanią i Portugalią. Trzeba dotrzeć do Caminha aby następnego dnia rano mogliśmy przepłynąć promem na stronę hiszpańską.

DZIEŃ 3

ETAP 2 / (18 KM) - Oia

Dziś będziemy zachwyceni z widokami nad oceanem, przejdziemy obok dawnego klasztoru Real Monasterio de Oia, położonego nad brzegiem oceanu.

DZIEŃ 4

Etap 3 Baiona 21km

Na końcu naszego etapu dojdziemy do Baiona oto miasto co wszystkie pielgrzymy uwielbiają. Tutaj dopłynęła karawela Pinta po odkryciu "Nowego Świata"

Dzień 5

ETAP 4 / (27 KM) - Vigo

Prowadzimy się przez wybrzeże, dość płaski etap, o to jedna z ostatnich okazji aby podziwiać ocean. Z daleka widzimy przepiękny Park Narodowy wyspy CIES, warto zwiedzić (potrzebny jest dodać dodatkowy nocleg w Vigo).
Vigo to tak zwane miasto oliwne położone w Galicji nad zatoką Ria de Vigo.

DZIEŃ 6

ETAP 5 / (23 KM) - Arcade

Wyjście z Vigo przynosi miłą niespodziankę, ponieważ trasa  biegnie wzdłuż ujścia. Będziemy mieli przepiękne widoki aż do Redondela

DZIEŃ 7

ETAP 6 / (20 km) - Pontevedra

Dziś dotarłeś już na historyczny szlak Portugalski - Camino Portugués del Interior. Zobaczysz że jest już więcej pielgrzymów. Dojdziemy do miasta Pontevedra oto stolica tego rejonu z wieloma zabytkami,

DZIEŃ 8

ETAP 7 / (21 KM) - Caldas de Rei

Szlak ciągnie się wzdłuż całego historycznego centrum Pontevedra. Sanktuarium Pielgrzyma i ruiny klasztoru Santo Domingo świadczą o monumentalnej świetności jednego z najpiękniejszych zespołów zabytkowych i artystycznych Galicji. Zurbanizowane ścieżki między winnicami prowadzą na obrzeża stolicy. Będziesz podążać ścieżkami wiodącymi przez lasy liściaste Reiris i Lombo de Maceira. Większość trasy tego etapu biegnie u podnóża gór, jednak sama trasa jest spokojna i miła. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na kościół San Martín de Agudelo, w Barro, gdzie można docenić rękę Maestro Mateo.

DZIEŃ 9

ETAP 8 / (19 KM) - Padrón

Dziś dojdzemy do Padrón, o to małe miasteczko co ma bardzo dużo histori. Tutaj dopłynęli z statkiem z chciałem Świętego Jakuba. Też w Padron była wybudowana pierwsza katedra w Galicji...ale jeśli Padrón jest znany za coś w Hiszpanii, to jest za charakterystyczny małe zielone papryczki smażone w oleju oliwki!

DZIEŃ 10

ETAP 9 / (24 KM) - Santiago

Na tym etapie wiele razy będziesz mijać obszary miejskie. Pierwszą ciekawą wioską na trasie do Santiago jest Iria Flavia. Była to istotna celtycka osada, którą później Rzymianie przeistoczyli w miasto, gdyż wybudowano tam drogę. Kolegiata w Iria Flavia powstała między XII, a XVII wiekiem i była to pierwsza katedra w Galicji. Po przybyciu do katedry w Santiago pielgrzymka jest już właściwie zakończona.

DZIEŃ 11

SANTIAGO

Mogą Państwo przedłużyć swój pobyt i pozwiedzać inne regiony Hiszpanii lub rozpocząć podróż powrotną.
Możemy również zarezerwować dla Państwa transport na dowolne lotnisko lub do innego miasta.

 • Przeloty
 • inne usługi nie wymienione w punkcie "wliczone"

Czyste, wygodne i prywatne pokoje z łazienką. Minimalny standard to pensjonat, ale w większości przypadków są to rodzinne hotele dwu- lub trzygwiazdkowe. Oczywiście łóżka są już pościelone, a w sypialni znajdują się ręczniki.

Przykładowe zdjęcia pokoi