• Wliczone
 • Terminy i Ceny
 • Opis Oferty
 • Nie Wliczone
 • FAQ

SAMODZIELNIE: WYBIERZ WŁASNĄ DATĘ PODRÓŻY

 • Transport Autokarem z Porto do Vigo
 • Własne tempo podczas wędrówki
 • Transport bagażu pomiędzy etapami
 • 6 noclegów w pokoju prywatnym z łazienką
 • 6 śniadań
 • Paszport pielgrzyma i porady
 • Możliwość uczestnictwa w codziennej mszy świętej
 • Pomoc telefoniczna przez 24h

_____________________________________________

Godziny wyjazdu autokarów na lotnisku w Porto:

8:45 / 11:00 /11:45 / 14:45 /17:00 / 20:30

Sobota 11:00 /11:45 /17:00 / 20:30

Niedziela 11:00 /14:45 / 21:45

Please wait...

VIGO DO SANTIAGO

WYBRZEŻEM ATLANTYCKIM

 

Trasa

DZIEŃ 1

Transport do Vigo

Transport autokarem do Vigo i nocleg w Vigo

DZIEŃ 2

ETAP 1 (23 KM) - Arcade

Będziesz miał okazję zobaczyć przepiękne widoki na wybrzeże Rias Baixas, a to dzięki trasie która prowadzi po zboczach nadbrzeżnych wzgórz. Niesamowicie urozmaicona linia brzegowa.

DZIEŃ 3

ETAP 2 (12 KM) - Pontevedra

To dość krótki etap Camino Portugues o nieco bardziej miejskim krajobrazie, dlatego też cała trasa z pewnością przebiegnie dosyć wygodnie. Na trasie napotkasz spektakularny most rzymski, który zaprowadzi Cię do Pontesampaio. To w tym miejscu odbyła się decydująca bitwa o niepodległość Hiszpanii przeciwko wojskom francuskim w 1809 roku, które zakończyły pięciomiesięczną okupację Napoleona. Warto zwiedzić Pontevedra, końcowy punkt tego etapu, gdyż jest to ważne galicyjskie miasto. Znajduje się tam Capela da Virxe Peregrina, która jest zaokrąglonym kościołem i ważnym miejscem odwiedzin dla pielgrzymów. Znajduje się on w samym Praza de Peregrina (Plac Pielgrzymów) na Camino. Kościół ten, chociaż wygląda na okrągły, tak naprawdę posiada kształt muszli. Basílica de Santa María la Mayor to kolejny kościół z XVI wieku, który powinieneś odwiedzić.

DZIEŃ 4

ETAP 3 (23 KM) - Caldas de Rei

Szlak ciągnie się wzdłuż całego historycznego centrum Pontevedra. Sanktuarium Pielgrzyma i ruiny klasztoru Santo Domingo świadczą o monumentalnej świetności jednego z najpiękniejszych zespołów zabytkowych i artystycznych Galicji. Zurbanizowane ścieżki między winnicami prowadzą na obrzeża stolicy. Będziesz podążać ścieżkami wiodącymi przez lasy liściaste Reiris i Lombo de Maceira. Większość trasy tego etapu biegnie u podnóża gór, jednak sama trasa jest spokojna i miła. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na kościół San Martín de Agudelo, w Barro, gdzie można docenić rękę Maestro Mateo.

DZIEŃ 5

ETAP 4 (19 KM) - Padrón

Od Caldas prowadzi droga wzdłuż wielu winnic, ta trasa przebiega częściowo na utwardzonej drodze, a częściowo drogami polnymi i lasami. Kolejnym punktem zwiedzania jest klasztor Santa Mariña de Carracedo. Stamtąd prowadzą puste i zielone drogi, mijamy piękne wioski i możemy delektować się zachwycającymi widokami. Bliskość oceanu i przebieg ujścia rzeki Sar, popycha podróżnika do przodu.

DZIEŃ 6

ETAP 5 (25 KM) - Santiago

Na tym etapie wiele razy będziesz mijać obszary miejskie. Pierwszą ciekawą wioską na trasie do Santiago jest Iria Flavia. Była to istotna celtycka osada, którą później Rzymianie przeistoczyli w miasto, gdyż wybudowano tam drogę. Kolegiata w Iria Flavia powstała między XII, a XVII wiekiem i była to pierwsza katedra w Galicji. Po przybyciu do katedry w Santiago pielgrzymka jest już właściwie zakończona.

DZIEŃ 7

SANTIAGO

Mogą Państwo przedłużyć swój pobyt i pozwiedzać inne regiony Hiszpanii lub rozpocząć podróż powrotną.
Możemy również zarezerwować dla Państwa transport na dowolne lotnisko lub do innego miasta.

 • Przeloty
 • inne usługi nie wymienione w punkcie "wliczone"

 

Czyste, wygodne i prywatne pokoje z łazienką. Minimalny standard to pensjonat, ale w większości przypadków są to rodzinne hotele dwu- lub trzygwiazdkowe. Oczywiście łóżka są już pościelone, a w sypialni znajdują się ręczniki.

Przykładowe zdjęcia pokoi