• Wliczone
 • Terminy i Ceny
 • Opis Oferty
 • Nie Wliczone
 • FAQ

SAMODZIELNIE: WYBIERZ WŁASNĄ DATĘ PODRÓŻY

 • Transport Autokarem z Madrytu do Sarria
 • Własne tempo podczas wędrówki
 • Transport bagażu pomiędzy etapami
 • 6 noclegów w pokoju prywatnym z łazienką
 • 6 śniadań
 • Paszport pielgrzyma i porady
 • Możliwość uczestnictwa w codziennej mszy świętej
 • Pomoc telefoniczna przez 24h
Please wait...

SARRIA DO SANTIAGO

Sarria do santiago

Trasa

DZIEŃ 1

MADRYT - SARRIA

Transport autokarem z Madrytu do Sarria i nocleg w Sarria

DZIEŃ 2

ETAP 1 (22 KM) - Sarria do Portomarin

W XII-wiecznym kościele Igrexa de San Salvador będziesz mógł podbić swój Paszport Pielgrzyma. Pamiętaj, że stosowną pieczątkę możesz zdobyć w niemal każdym kościele bądź schronisku zlokalizowanym na trasie. Po wyjściu z miasta, ukaże się XII-wieczny most wzniesiony nad niewielkim strumykiem. Nosi on nazwę Ponte de Aspera i w całości jest stworzony z kamienia. Po mniej więcej godzinie marszu ujrzysz sławny znak, który wskazuje, że do Santiago de Compostela pozostało jedynie 100 kilometrów. Dalsza droga prowadzi nad zbiornikiem, który został utworzony w 1960 roku w celu zasilania całego regionu w energię elektryczną. Jest ona pozyskiwana z wód najdłuższej rzeki w całej Galicji – rzeki Miño. Pod koniec dnia w Portomarin będziesz mógł podziwiać kościół Igrexa de San Nicolas, który pełnił niegdyś rolę fortecy.

DZIEŃ 3

ETAP 2 (24,5 KM) - Portomarín do Palas de Rei

Kolejny dzień to nieco dłuższa wędrówka – cały trud w pełni wynagrodzą Ci wspaniałe dęby i eukaliptusy spotkane na szlaku. Na samym początku miniesz urokliwe wioski, po przejściu których ujrzysz Castro de Castromaior – osada pochodząca z epoki żelaza. Ważnym punktem na trasie okaże się również krzyż Cruceiro de Lameirosz 1670 roku. Ma on duże znaczenie symboliczne – poszczególne części krzyża ukazują młot, gwoździe, kolce i czaszkę i symbolizują śmierć Jezusa Chrystusa. Następnie dotrzesz do miasteczka w którym spędzisz kolejną noc.

DZIEŃ 4

ETAP 3 (30 KM) - Palas de Rei do Arzúa

Najpierw opuścisz prowincję Lugo i wkroczysz do prowincji La Coruña. Wiele miejsc na trasie tego dnia wygląda jak żywo wyciągnięte z epoki średniowiecza. Za przykład może uchodzić kościół Igrexa de Santa Maria de Leboreiro oraz XII-wieczny most Ponte Velhe Furelos. Następnie okolica zmieni się w nieco bardziej nowoczesną. W Melide w lokalnych restauracjach przygotowywane są najlepsze ośmiornice w całej Galicji, dlatego warto na chwilę się zatrzymać i spróbować tych wspaniałych dań. Miasto docelowe znajduje się zaledwie 50 km od Santiago de Compostela, a to oznacza, że za Tobą już połowa Camino!

DZIEŃ 5

ETAP 4 (19 KM) - Arzúa do Pedrouzo

Przedostatni dzień obejmuje łatwiejsze do pokonania szlaki, dzięki czemu zachowasz energię na finał w katedrze Santiago de Compostela. Przez cały czas będziesz mógł podziwiać wspaniałe krajobrazy pełne pól i łąk, na których rosną wspomniane dęby i eukaliptusy. Szczególnie polecane do zwiedzenia są: niewielki kościół Św. Ireny oraz święta fontanna, która została wybudowana na cześć Świętej Ireny, portugalskiej męczennicy zabitej w tym miejscu.

Dzień 6

ETAP 5 (20 KM) - Pedrouzo do Santiago

Dzień siódmy to wędrówka przez łagodne i malownicze tereny. Będziesz mógł udać się na punkt widokowy El Monte de Gozo, skąd po raz pierwszy ujrzysz cel Twojej podróży – katedrę Santiago de Compostela. Stamtąd jedynie chwile będą dzieliły Cię od Plaza del Obradoiro, gdzie mieści się katedra. Po dotarciu na miejsce zostaniesz poproszony o pokazanie swojego Paszportu Pielgrzyma i zdradzenie celu wyprawy (np. duchowy bądź kulturowy). Następnie otrzymasz specjalny certyfikat poświadczający, że ukończyłeś pielgrzymkę. Wraz z tłumem innych pielgrzymów, będziesz mógł zwiedzić okolice katedry i ujrzeć kadzidło Botafumeiro.

DZIEŃ 7

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Mogą Państwo przedłużyć swój pobyt i pozwiedzać inne regiony Hiszpanii lub rozpocząć podróż powrotną.
Możemy również zarezerwować dla Państwa transport na dowolne lotnisko lub do innego miasta.

 • Przelot z innego miasta jest dodatkowo płatny

Czyste, wygodne i prywatne pokoje z łazienką. Minimalny standard to pensjonat, ale w większości przypadków są to rodzinne hotele dwu- lub trzygwiazdkowe. Oczywiście łóżka są już pościelone, a w sypialni znajdują się ręczniki.

Przykładowe zdjęcia pokoi